خلاصه قسمت 

در این قست از محله گل و بلبل۲ اتفاقات جورواجوری رخ می‌دهد. از یک طرف آقای عزیز نامه‌ای دریافت می‌کند که در آن یک کد محرمانه برای خریدهای فروشگاه‌شان ثبت شده. آقای عزیز هم بدون این‌که کد را به حافظه بسپارد، آن را توی گوشی‌اش ذخیره می‌کند. اما یک روز توی راه خانه، گوشی‌اش سرقت می‌شود و آقای عزیز و گیل خان کد را از دست می‌دهند. برفک که از این اتفاق خیلی خوشحال است، تصمیم می‌گیرد در نقش یک پیرمرد به محله بیاید. او به بامداد می‌گوید که لازم نیست جدول ضرب را حفظ کند چون می‌شود از ماشین حساب استفاده کرد. اما عمو پورنگ می‌گوید جدول ضرب و ریاضیات به تقویت حافظه کمک می‌کنند و حفظ کردن‌شان خوب است.
بسیاری از ما نیز درست مثل آقای عزیز هستیم. و به جای حافظه‌ی خودمان از حافظه‌ی گوشی‌مان استفاده می‌کنیم. این کار ممکن است ما را بیش از حد به وسایل و ابزارهایی مثل تلفن همراه هوشمند وابسته کند. و در نهایت باعث شود که قوای ذهنی‌مان ضعیف شود چرا که دیگر برای حساب و کتاب ساده‌ترین مسائل هم از گوشی استفاده می‌کنیم و امری به نام تفکر و تعقل کمتر از گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد. بهتر است به‌جای تکیه کردن به حافظه گوشی از حافظه و ذهن خودمان استفاده کنیم تا کم‌تر دچار مشکل شویم.

 

مشاهده قسمت سی و دوم محله گل و بلبل2 به صورت کامل 

 
 
مشاهده گلچین قسمت
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود