خلاصه قسمت


همان‌طور که در قسمت قبل اتفاق افتاد، آقای عزیز به جای حافظه‌ی خودش به حافظه‌ی گوشی‌اش اعتماد کرده بود. برفک حتی پسر آقای خوشحال را هم گول زده است. آقای خوشحال به او می‌گوید که باید مراقب باشد چون برفک گاهی تغییر قیافه می‌دهد و اینطوری بچه‌ها را گول می‌زند. درست در همین لحظه برفک توی پارک مشغول فریب دادن بچه‌هاست. اما عمو پورنگ به موقع از راه می‌رسد. آقای عزیز که به خاطر گم کردن آن کد ویژه حسابی ناراحت و عصبانی است به جای این‌که حرف برفک را گوش کند به او یک درس حسابی می‌دهد.
هر کدام از ما می‌توانیم در موقعیت آقای عزیز قرار بگیریم. و یا خیلی زود برفک درون‌مان ما را گول بزند و از ما بخواهد به‌جای حافظه‌ی خودمان به حافظه گوشی اعتماد کنیم. اما ذهن انسان خیلی بیش‌تر از یک گوشی تلفن همراه گنجایش به خاطر سپردن و تجزیه و تحلیل را دارد. شاید وقتش رسیده باشد که به استفاده از نیروی ذهن و حافظه‌ی خودمان برگردیم. و به یاد بیاوریم که آدم‌هایی در سن و سال گیل خان همه حساب و کتاب‌هایشان را ذهنی انجام می‌دادند.

 

 

مشاهده قسمت سی و سوم محله گل و بلبل2 به صورت  کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود