خلاصه قسمت


همان‌طور که در قسمت قبل اتفاق افتاد، آقای عزیز به جای حافظه‌ی خودش به حافظه‌ی گوشی‌اش اعتماد کرده بود. برفک حتی پسر آقای خوشحال را هم گول زده است. آقای خوشحال به او می‌گوید که باید مراقب باشد چون برفک گاهی تغییر قیافه می‌دهد و اینطوری بچه‌ها را گول می‌زند. درست در همین لحظه برفک توی پارک مشغول فریب دادن بچه‌هاست. اما عمو پورنگ به موقع از راه می‌رسد. آقای عزیز که به خاطر گم کردن آن کد ویژه حسابی ناراحت و عصبانی است به جای این‌که حرف برفک را گوش کند به او یک درس حسابی می‌دهد.
هر کدام از ما می‌توانیم در موقعیت آقای عزیز قرار بگیریم. و یا خیلی زود برفک درون‌مان ما را گول بزند و از ما بخواهد به‌جای حافظه‌ی خودمان به حافظه گوشی اعتماد کنیم. اما ذهن انسان خیلی بیش‌تر از یک گوشی تلفن همراه گنجایش به خاطر سپردن و تجزیه و تحلیل را دارد. شاید وقتش رسیده باشد که به استفاده از نیروی ذهن و حافظه‌ی خودمان برگردیم. و به یاد بیاوریم که آدم‌هایی در سن و سال گیل خان همه حساب و کتاب‌هایشان را ذهنی انجام می‌دادند.

 

 

مشاهده قسمت سی و سوم محله گل و بلبل2 به صورت  کامل


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب