خلاصه قسمت 

باور مامان به مغازه خانم چمنی رفته و بلبل خان از او مراقب می‌کند. اما گلدون خان از طریق بی‌سیم به بلبل خان اطلاع می‌دهد که چند تا آدم مشکوک را توی پارک دیده و به کمک او نیاز دارد. بلبل خان که می‌رود، باور مامان وسوسه می‌شود که به سراغ شیشه‌های مربا برود و آن‌ها را تمیز کند. او مشغول تمیز کردن شیشه‌های مرباست که یکی از آن‌ها می‌افتد و می‌شکند. همان موقع حالا کار دارم از راه می‌رسد. و به او می‌گوید لازم نیست همیشه راست بگوید. و می‌تواند به کسی نگوید چه اتفاقی افتاده. باور مامان هم از ترس این‌که او را دعوا کنند، حقیقت را از همه پنهان می‌کند...
آدم‌های راستگو و کسانی که به صداقت و درستی باور دارند، آدم‌های شجاعی هستند. آنان ترجیح می‌دهند راست بگویند، حتی اگر به سودشان نباشد. عاقبت آدم‌های راستگو بهتر از آدم‌های دروغگویی است که از ترس تنبیه و یا از دست دادن منافع‌شان به دروغ متوسل می‌شوند. باید به بچه‌هایمان بیاموزیم که هرگز به حرف آدم‌هایی مثل برفک گوش نکنند چرا که راستگویی از صفات پسندیده‌ی هر انسانی است.

مشاهده قسمت سی و ششم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب