خلاصه قسمت 

باور مامان به مغازه خانم چمنی رفته و بلبل خان از او مراقب می‌کند. اما گلدون خان از طریق بی‌سیم به بلبل خان اطلاع می‌دهد که چند تا آدم مشکوک را توی پارک دیده و به کمک او نیاز دارد. بلبل خان که می‌رود، باور مامان وسوسه می‌شود که به سراغ شیشه‌های مربا برود و آن‌ها را تمیز کند. او مشغول تمیز کردن شیشه‌های مرباست که یکی از آن‌ها می‌افتد و می‌شکند. همان موقع حالا کار دارم از راه می‌رسد. و به او می‌گوید لازم نیست همیشه راست بگوید. و می‌تواند به کسی نگوید چه اتفاقی افتاده. باور مامان هم از ترس این‌که او را دعوا کنند، حقیقت را از همه پنهان می‌کند...
آدم‌های راستگو و کسانی که به صداقت و درستی باور دارند، آدم‌های شجاعی هستند. آنان ترجیح می‌دهند راست بگویند، حتی اگر به سودشان نباشد. عاقبت آدم‌های راستگو بهتر از آدم‌های دروغگویی است که از ترس تنبیه و یا از دست دادن منافع‌شان به دروغ متوسل می‌شوند. باید به بچه‌هایمان بیاموزیم که هرگز به حرف آدم‌هایی مثل برفک گوش نکنند چرا که راستگویی از صفات پسندیده‌ی هر انسانی است.

مشاهده قسمت سی و ششم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود