خلاصه قسمت

بعد از اتفاقاتی که در قسمت قبل افتاد، یک نفر به خانه‌ گلدون خان زنگ می‌زند و خبر پیدا شدن تبلت را می‌دهد. او کسی نیست جز برفک در لباس یک پیرمرد. همه محله برای محافظت از گلدون خان و خانواده‌اش جمع می‌شوند. عمو نوروز هم مثل همیشه ناگهان پیدایش می‌شود و به برفک می‌گوید که نباید به وسایل دیگران دست درازی می‌کرد. و اگر ضرری به خودش رسیده به خاطر کار اشتباهی است که انجام داده. اگر برفک تبلت یاور را برنمی‌داشت هرگز لپ‌تاپ و گوشی‌اش ویروسی نمی‌شد! بعد از آن هم کل اهالی محله و همین‌طور یاور تصمیم می‌گیرند که برای گوشی و تبلت‌های خود رمز بگذارند و مراقب حریم خصوصی‌شان باشند.
کلیدها همیشه اشیای مهمی هستند. کلید در خانه، کلید گاوصندوق، کلید جعبه جواهرات و... هر کدام مربوط به وسایل با ارزشی هستند. رمز گوشی هم چنین نقشی را روی گوشی شخصی ما ایفا می‌کند. گوشی بدون رمز مثل خانه‌ای بدون قفل و کلید است. هر کسی که یک تلفن همراه هوشمند داشته باشد، باید بیشتر از دیگران مراقب حریم خصوصی‌اش باشد. عکس‌های خانوادگی را روی گوشی نگه ندارد، روی گوشی‌اش یک قفل ایمن بگذارد، گوشی‌اش را در جایی جا نگذارد. و به فکر پیشگیری قبل از وقوع حادثه باشد. یعنی تنظیمات مربوط به سرقت شدن گوشی را فعال کند تا در صورت وقوع چنین اتفاقی زودتر بتواند آن را پیدا کند.

مشاهده قسمت سی و نهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود