خلاصه قسمت

بعد از اتفاقاتی که در قسمت قبل افتاد، یک نفر به خانه‌ گلدون خان زنگ می‌زند و خبر پیدا شدن تبلت را می‌دهد. او کسی نیست جز برفک در لباس یک پیرمرد. همه محله برای محافظت از گلدون خان و خانواده‌اش جمع می‌شوند. عمو نوروز هم مثل همیشه ناگهان پیدایش می‌شود و به برفک می‌گوید که نباید به وسایل دیگران دست درازی می‌کرد. و اگر ضرری به خودش رسیده به خاطر کار اشتباهی است که انجام داده. اگر برفک تبلت یاور را برنمی‌داشت هرگز لپ‌تاپ و گوشی‌اش ویروسی نمی‌شد! بعد از آن هم کل اهالی محله و همین‌طور یاور تصمیم می‌گیرند که برای گوشی و تبلت‌های خود رمز بگذارند و مراقب حریم خصوصی‌شان باشند.
کلیدها همیشه اشیای مهمی هستند. کلید در خانه، کلید گاوصندوق، کلید جعبه جواهرات و... هر کدام مربوط به وسایل با ارزشی هستند. رمز گوشی هم چنین نقشی را روی گوشی شخصی ما ایفا می‌کند. گوشی بدون رمز مثل خانه‌ای بدون قفل و کلید است. هر کسی که یک تلفن همراه هوشمند داشته باشد، باید بیشتر از دیگران مراقب حریم خصوصی‌اش باشد. عکس‌های خانوادگی را روی گوشی نگه ندارد، روی گوشی‌اش یک قفل ایمن بگذارد، گوشی‌اش را در جایی جا نگذارد. و به فکر پیشگیری قبل از وقوع حادثه باشد. یعنی تنظیمات مربوط به سرقت شدن گوشی را فعال کند تا در صورت وقوع چنین اتفاقی زودتر بتواند آن را پیدا کند.

مشاهده قسمت سی و نهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب