خلاصه قسمت 

در این قسمت یاور تبلتش را گم می‌کند. برفک از سرقتی که انجام داده خیلی راضی است. چون او عاشق بچه‌هایی است که وسایل‌شان را این‌ور و آن‌ور جا می‌گذارند و حواسشان پرت است. اول همه فکر می‌کنند که توی تبلت یاور چیز مهمی نبوده ولی بعد معلوم می‌شود که کلی عکس و فیلم خانوادگی توی تبلت بوده و به علاوه تبلت رمز هم نداشته و هر کسی آن را بردارد می‌تواند به سادگی از محتویاتش سوءاستفاده کند. گلدون خان از این بابت خیلی نگران است اما کاری از دستش برنمی‌آید. برفک می‌خواهد تمام اطلاعات تبلت یاور را روی لپ‌تاپ خودش بریزد. اینطوری عمو نوروز سر از لپ‌تاپ برفک درمی‌آورد و نقشه‌های او را نقش بر آب می‌کند.
این اتفاق هر چند ناخوشایند است اما می‌تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. ممکن است گوشی تلفن هوشمند و یا تبلت‌مان را جایی جا بگذاریم و یا گم کنیم. هر چند مجهز بودن این ابزارها به رمز عبور خیلی خوب است اما امنیت آن‌ها با وجود رمز عبور هم کامل نیست و آدم‌هایی هستند که می‌توانند هر قفلی را بشکنند. بهتر است هرگز مثل یاور سربه‌هوا نباشیم و مخصوصاً برای تبلت‌مان رمز بگذاریم. از آن مهم‌تر این‌که عکس‌های خصوصی‌مان را توی تبلت و گوشی نگه نداریم.

 

analysis icon نگاه تحلیلی

 

مشاهده قسمت سی و هشتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود