خلاصه قسمت 

در این قسمت یاور تبلتش را گم می‌کند. برفک از سرقتی که انجام داده خیلی راضی است. چون او عاشق بچه‌هایی است که وسایل‌شان را این‌ور و آن‌ور جا می‌گذارند و حواسشان پرت است. اول همه فکر می‌کنند که توی تبلت یاور چیز مهمی نبوده ولی بعد معلوم می‌شود که کلی عکس و فیلم خانوادگی توی تبلت بوده و به علاوه تبلت رمز هم نداشته و هر کسی آن را بردارد می‌تواند به سادگی از محتویاتش سوءاستفاده کند. گلدون خان از این بابت خیلی نگران است اما کاری از دستش برنمی‌آید. برفک می‌خواهد تمام اطلاعات تبلت یاور را روی لپ‌تاپ خودش بریزد. اینطوری عمو نوروز سر از لپ‌تاپ برفک درمی‌آورد و نقشه‌های او را نقش بر آب می‌کند.
این اتفاق هر چند ناخوشایند است اما می‌تواند برای همه ما اتفاق بیفتد. ممکن است گوشی تلفن هوشمند و یا تبلت‌مان را جایی جا بگذاریم و یا گم کنیم. هر چند مجهز بودن این ابزارها به رمز عبور خیلی خوب است اما امنیت آن‌ها با وجود رمز عبور هم کامل نیست و آدم‌هایی هستند که می‌توانند هر قفلی را بشکنند. بهتر است هرگز مثل یاور سربه‌هوا نباشیم و مخصوصاً برای تبلت‌مان رمز بگذاریم. از آن مهم‌تر این‌که عکس‌های خصوصی‌مان را توی تبلت و گوشی نگه نداریم.

 

analysis icon نگاه تحلیلی

 

مشاهده قسمت سی و هشتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب