خلاصه قسمت

خانم چمنی تصمیم می‌گیرد برای پی بردن به راز آن شیشه‌ مربای گمشده، بازرس محله را احضار ‌کند. ایاز خان به عنوان بازرس محله از همه اهالی بازجویی می‌کند. او درباره‌ی این‌که هر کسی در آن روز کجا بوده و چه کارهایی انجام داده سوالاتی می‌پرسد. و به جواب همه با دقت گوش می‌کند. ایاز خان با تحقیق و تفحص می‌فهمد که شیشه مربا شکسته شده. او توانسته تکه‌ای از شیشه‌ی شکسته‌شده را در مغازه خانم چمنی پیدا کند. و از بچه‌ی مردم می‌خواهد به او کمک کند. باور مامان به یاور و داور می‌گوید او این کار را انجام داده اما می‌ترسد که این موضوع را به کسی بگوید. همین موقع بچه‌ی مردم برای کمک کردن به او از راه می‌رسد. وقتی تمام اهالی در میدان محله جمع شده‌اند، باور مامان به اشتباهش اعتراف می‌کند و از همه می‌خواهد تا او را ببخشند.
بخشش و عذرخواهی برای خطایی که مرتکب شده‌ایم یک رفتار خوب و شایسته است. در مقابل کسانی که می‌بخشند هم با این عمل نیک و پسندیده موجب شادی طرف مقابل و همین‌طور رشد فردی خودشان می‌شوند. چرا که عمل بخشیدن و بخشش رفتاری بزرگ‌منشانه است و از سوی کسانی سر می‌زند که وسعت دل داشته باشند. همانطور که عمو نوروز و استاد دانش‌دان می‌گویند «ببخشید» یک کلمه جادویی است و می‌تواند معجزه کند. بیایید این کلمه را به فرزندان‌مان بیاموزیم.

 

مشاهده قسمت سی و هفتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود