خلاصه قسمت

خانم چمنی تصمیم می‌گیرد برای پی بردن به راز آن شیشه‌ مربای گمشده، بازرس محله را احضار ‌کند. ایاز خان به عنوان بازرس محله از همه اهالی بازجویی می‌کند. او درباره‌ی این‌که هر کسی در آن روز کجا بوده و چه کارهایی انجام داده سوالاتی می‌پرسد. و به جواب همه با دقت گوش می‌کند. ایاز خان با تحقیق و تفحص می‌فهمد که شیشه مربا شکسته شده. او توانسته تکه‌ای از شیشه‌ی شکسته‌شده را در مغازه خانم چمنی پیدا کند. و از بچه‌ی مردم می‌خواهد به او کمک کند. باور مامان به یاور و داور می‌گوید او این کار را انجام داده اما می‌ترسد که این موضوع را به کسی بگوید. همین موقع بچه‌ی مردم برای کمک کردن به او از راه می‌رسد. وقتی تمام اهالی در میدان محله جمع شده‌اند، باور مامان به اشتباهش اعتراف می‌کند و از همه می‌خواهد تا او را ببخشند.
بخشش و عذرخواهی برای خطایی که مرتکب شده‌ایم یک رفتار خوب و شایسته است. در مقابل کسانی که می‌بخشند هم با این عمل نیک و پسندیده موجب شادی طرف مقابل و همین‌طور رشد فردی خودشان می‌شوند. چرا که عمل بخشیدن و بخشش رفتاری بزرگ‌منشانه است و از سوی کسانی سر می‌زند که وسعت دل داشته باشند. همانطور که عمو نوروز و استاد دانش‌دان می‌گویند «ببخشید» یک کلمه جادویی است و می‌تواند معجزه کند. بیایید این کلمه را به فرزندان‌مان بیاموزیم.

 

مشاهده قسمت سی و هفتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب