خلاصه قسمت

بعد از ماجراهایی که در قسمت قبل اتفاق افتاد، برفک چند تا دوربین توی محله نصب می‌کند. او اتفاقات توی محله را کنترل می‌کند. اهالی هنوز درگیر تاثیرات چالشی هستند که گلدون‌ خان باعث و بانی‌اش بوده. گلدون خان نگران است اگر مصاحبه‌اش به عنوان شروع‌کننده این چالش توی فضای مجازی پخش شود، جواب ناز خاتون را چطور بدهد؟ عمو نوروز به کمک او می‌آید و او متوجه می‌شود که مرد چالشی همان برفک است. گلدون خان هم تصمیم می‌گیرد به جای این‌که از برفک اطلاعت کند، جلوی تمام اهالی به اشتباهش اعتراف کند و از آن‌ها عذرخواهی کند. تمام اهالی هم او را می‌بخشند چون می‌فهمند که او متوجه خطایش شده است.
وقتی اشتباهات‌مان را می‌پذیریم، به دیگران نشان می‌دهیم که متوجه رفتارمان هستیم. و دیگر اشتباه‌مان را تکرار نمی‌کنیم. اما فراموش کردن خطاها در دنیای مجازی کمی سخت است. همان‌طور که فیلم مرد چند ثانیه‌ای که اشتباه گلدون خان بود، به سختی از یاد اهالی محله گل و بلبل رفت، خطای ما هم به راحتی از یاد کاربران فضای مجازی نمی‌رود. پس چه بهتر که قبل از انجام هر کاری فکر کنیم و ببینیم رفتار و عمل‌مان چه نتایجی به دنبال دارد. و سپس اقدام کنیم.

مشاهده قسمت سی و پنجم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب