خلاصه قسمت

بعد از ماجراهایی که در قسمت قبل اتفاق افتاد، برفک چند تا دوربین توی محله نصب می‌کند. او اتفاقات توی محله را کنترل می‌کند. اهالی هنوز درگیر تاثیرات چالشی هستند که گلدون‌ خان باعث و بانی‌اش بوده. گلدون خان نگران است اگر مصاحبه‌اش به عنوان شروع‌کننده این چالش توی فضای مجازی پخش شود، جواب ناز خاتون را چطور بدهد؟ عمو نوروز به کمک او می‌آید و او متوجه می‌شود که مرد چالشی همان برفک است. گلدون خان هم تصمیم می‌گیرد به جای این‌که از برفک اطلاعت کند، جلوی تمام اهالی به اشتباهش اعتراف کند و از آن‌ها عذرخواهی کند. تمام اهالی هم او را می‌بخشند چون می‌فهمند که او متوجه خطایش شده است.
وقتی اشتباهات‌مان را می‌پذیریم، به دیگران نشان می‌دهیم که متوجه رفتارمان هستیم. و دیگر اشتباه‌مان را تکرار نمی‌کنیم. اما فراموش کردن خطاها در دنیای مجازی کمی سخت است. همان‌طور که فیلم مرد چند ثانیه‌ای که اشتباه گلدون خان بود، به سختی از یاد اهالی محله گل و بلبل رفت، خطای ما هم به راحتی از یاد کاربران فضای مجازی نمی‌رود. پس چه بهتر که قبل از انجام هر کاری فکر کنیم و ببینیم رفتار و عمل‌مان چه نتایجی به دنبال دارد. و سپس اقدام کنیم.

مشاهده قسمت سی و پنجم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود