خلاصه قسمت


اهالی محله گل و بلبل بدون آن‌که عمو پورنگ خبر داشته باشد از او فیلم می‌گیرند و آن را با عنوان مرد چند ثانیه‌ای در فضای مجازی منتشر می‌کنند. این موضوع عمو پورنگ را خیلی ناراحت می‌کند. از آن‌جایی که گلدون خان همان کسی است که فیلم مرد چند ثانیه‌ای را منتشر کرده، یکی از شاخ‌های فضای مجازی به سراغ او می‌آید! او مرد چالشی است و از گلدون خان می‌خواهد با او همکاری کند. از طرف دیگر حالا کار دارم هم چالشی راه انداخته که در آن به بقیه دروغ می‌گوید و آن‌ها را آزار می‌دهد. او نان خالی‌خور را گول می‌زند. بعد هم نوبت به خانم چمنی می‌رسد که به او خبر می‌دهند باغ میوه‌اش آتش گرفته! حالا کار دارم تصمیم می‌گیرد بچه‌ها را هم به این چالش دعوت کند. حالا کل محله گل و بلبل درگیر چالش شده. اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود...
گاهی وقت‌ها ما بزرگترها بیش‌تر از بچه‌هایمان در فضای مجازی اشتباه می‌کنیم و خودمان را این‌گونه توجیه می‌کنیم که کسی ما را نمی‌شناسد. در حالی که فضای مجازی هم مثل دنیای واقعی قوانین خودش را دارد. گاهی برای چند ثانیه خندیدن با دوستان مجازیمان آدم‌ها را در شرایطی قرار می‌دهیم که موجب رنجش‌شان می‌شود. درست مثل اتفاقی که برای خانم چمنی رخ داد و غیرممکن نیست اگر به خاطر همین شوخی‌های غیرمنطقی و نادرست، سلامتی و جان دیگران به خطر بیفتد. پیام خانواده درسا هم همین است که؛ زندگی‌های واقعی را فدای فضای مجازی نکنیم!

 

مشاهده قسمت سی و چهارم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود