خلاصه قسمت 

در ادامه قسمت قبل، عمو نوروز متوجه می‌شود که برفک کودک درون عمو پورنگ را جدا کرده. آن‌ها باید صبر کنند تا اثر داروی برفک از بین برود. کودک درون عمو پورنگ به شیطنت کردن ادامه می دهد. او در گروه مجازی محله گل و بلبل، پیام‌های زیادی می‌فرستد. و همین باعث می‌شود که مامان نیاز بخش‌نامه‌ای که خانم چمنی در گروه گذاشته را نبیند. همین موضوع باعث می‌شود مامان نیاز و بابا ایاز بی‌خبر به بانک بروند و مامان نیاز به‌خاطر آلودگی هوا، بد حال شود. بالاخره مامان نیاز می‌تواند کودک درون عمو پورنگ را تربیت کند. و همه صبر می‌کنند تا اثر دارو از بین برود و بالاخره کودک درون به درون عمو پورنگ برگردد.
آدم‌هایی که در فضای مجازی بدون تفکر و صبوری رفتار می‌کنند درست مثل کودکی هستند که خوب را از بد تشخیص نمی‌دهد. اگر قبل از انجام هر کاری کمی صبر و تامل داشته باشیم، دیگر رفتارهای‌مان همراه با هیجان و شتاب نیست و نتیجه‌ی رفتارهای‌مان منطقی و درست است. شکیبایی در هر کاری حتی در فضای مجازی هم اثرات مثبتی بر جا خواهد گذاشت.

 

مشاهده قسمت سی و یکم محله گل و بلبل2 به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب