خلاصه قسمت 

در ادامه قسمت قبل، عمو نوروز متوجه می‌شود که برفک کودک درون عمو پورنگ را جدا کرده. آن‌ها باید صبر کنند تا اثر داروی برفک از بین برود. کودک درون عمو پورنگ به شیطنت کردن ادامه می دهد. او در گروه مجازی محله گل و بلبل، پیام‌های زیادی می‌فرستد. و همین باعث می‌شود که مامان نیاز بخش‌نامه‌ای که خانم چمنی در گروه گذاشته را نبیند. همین موضوع باعث می‌شود مامان نیاز و بابا ایاز بی‌خبر به بانک بروند و مامان نیاز به‌خاطر آلودگی هوا، بد حال شود. بالاخره مامان نیاز می‌تواند کودک درون عمو پورنگ را تربیت کند. و همه صبر می‌کنند تا اثر دارو از بین برود و بالاخره کودک درون به درون عمو پورنگ برگردد.
آدم‌هایی که در فضای مجازی بدون تفکر و صبوری رفتار می‌کنند درست مثل کودکی هستند که خوب را از بد تشخیص نمی‌دهد. اگر قبل از انجام هر کاری کمی صبر و تامل داشته باشیم، دیگر رفتارهای‌مان همراه با هیجان و شتاب نیست و نتیجه‌ی رفتارهای‌مان منطقی و درست است. شکیبایی در هر کاری حتی در فضای مجازی هم اثرات مثبتی بر جا خواهد گذاشت.

 

مشاهده قسمت سی و یکم محله گل و بلبل2 به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود