خلاصه قسمت شانزدهم


گلدون خان ناراحت است. او فکر می‌کند کسی او را جدی نمی‌گیرد و بچه‌ها آن‌طور که او می‌خواهد به حرف‌هایش گوش نمی‌کنند. همین وقت برفک یا همان «حالا کار دارم» از راه می‌رسد و گلدون خان با او درد دل می‌کند. برفک به او پیشنهاد می‌دهد که در مقابل فرزندانش رفتار دیگری داشته باشد و کمی خشن باشد و اخم کند. او توی صورت گلدون خان فوت می‌کند و ناگهان یک ابروی پرپشت و اخم‌آلود به‌جای ابروهای گلدون خان در می‌آید. حالا همه از گلدون خان می‌ترسند و از او حساب می‌برند.
با وجود دغدغه‌ها و مشکلات والدین باید حواس‌شان به بچه‌ها باشد. خشم و عصبانیت هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. هر چه بیش‌تر قیافه‌ای اخم‌آلوده به خودمان بگیریم رابطه‌مان با فرزندان بیش‌تر آسیب می‌بیند و میان‌مان فاصله می‌افتد. خوب است وقتی مشکلات و کار روزانه خسته‌مان می‌کند، به لبخند شیرین فرزندان‌مان فکر کنیم. به لحظاتی که شاهد رشد و موفقیت‌شان بوده‌ایم و آینده‌ی زیبایی که برایشان آرزو کرده‌ایم. به همین سادگی خستگی‌ از یادمان خواهد رفت.

 

مشاهده قسمت شانزدهم محله گل و بلبل2 

 
 
 مشاهده گلچین قسمت شانزدهم محله گل و بلبل2
 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب