خلاصه قسمت ششم


همه اهالی محله گل و بلبل برای خریدن مواد شوینده و بهداشتی به مغازه آقای عزیز مراجعه می‌کنند. گلدون خان به عمو پورنگ اعتراض می‌کند و می‌گوید چرا از اصطلاح فضای مجازی پاک استفاده کرده؟! چون بچه‌هایش مودم را توی مایع ظرفشویی ریخته‌اند. بچه‌ها می‌گویند مادرشان هم اینطوری ظرف‌ها را تمیز می‌کند و نباید به این روش تمیزش کرد. در واقع آن‌ها نمی‌دانند چطور می‌شود فضای مجازی را پاک کرد؟ گلدون خان از دست عمو پورنگ عصبانی شده و نمی‌داند از دستش چه کار کند؟ عمو پورنگ می‌گوید به بچه‌ها گفته فضای مجازی پاک چه معنایی دارد. اما دوباره توی برنامه‌اش به بچه‌ها درباره‌اش توضیح می‌دهد.
شاید پیش از این به اصطلاح فضای مجازی پاک توجه نکرده باشیم. اما این موضوع اهمیت زیادی دارد. این اصطلاح به این معنی است که بتوانیم از امنیت فرزندان‌مان در فضای مجازی مطمئن باشیم. و خاطرمان آسوده باشد که خطری تهدیدشان نمی‌کند. به عنوان مثال همین که موقع حضور فرزندان در فضای مجازی همراه آنان باشیم، خودش راهکار مناسبی است و باعث می‌شود بدون اطلاع وارد سایت‌های ناسالم نشوند. ما والدین وظیفه داریم از فرزندان‌مان مراقبت کنیم و حالا که می‌خواهیم زمانی را به حضورشان در فضای مجازی اختصاص دهیم بهتر است، این مراقبت را در این فضای جدید نیز به عمل آوریم.

 
 
 
مشاهده قسمت ششم محله گل و بلبل2 به صورت کامل
 
 
 
مشاهده گلچین قسمت ششم محله گل و بلبل 2

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود