خلاصه قسمت

یک روز وقتی مامان نیاز و بابا ایاز مشغول خواندن کتاب بودند و به خاطر ضعف چشم‌شان نمی‌توانستند بعضی کلمات را به خوبی ببینند، عمو پورنگ به این فکر افتاد که چطور می‌تواند به پدر و مادرش کمک کند؟ عمو پورنگ در طول روز سرکار بود و نمی‌توانست کنار آن‌ها باشد و برایشان کتاب بخواند اما آقای خوشحال یک پیشنهاد خیلی خوب به او داد. آقای خوشحال گفت می‌تواند هر کتابی که پدر و مادرش دوست دارند را بخواند و صدای خودش را ضبط کند تا مامان نیاز و بابا ایاز هر وقت دل‌شان خواست به آن گوش کنند. از طرف دیگر گلدون‌خان هم چنین مشکلی داشت. از آن‌جایی که ناز خاتون خانم تصمیم گرفته بود بچه‌هایش را با کتاب آشنا کند و لذت کتاب خواندن را به آن‌ها یاد بدهد از گلدون‌خان خواست تا هر چند شب یک‌بار برای بچه‌ها کتاب بخواند. بیدار ماندن در شب باعث چرت زدن گلدون‌خان در طی روز می‌شد. به همین دلیل او هم به موضوع کتاب صوتی فکر کرد.
شاید هیچ ابزار دیگری هرگز جای کتاب کاغذی را نگیرد اما شرایط امروز، شلوغی آدم‌ها و مشغله‌های متعددشان نباید فرصت کتاب‌خوانی را از آنان بگیرد. کتاب‌های صوتی یک ویژگی منحصربه‌فرد دارند و آن این است که می‌توان در موقعیت‌های مختلف مثلاً پشت فرمان و در ترافیک و یا در اتوبوس مترو به آن گوش داد. از این رو می‌توانیم در کنار کتاب‌های کاغذی گاهی کتاب‌های صوتی را بشنویم.

 

مشاهده قسمت به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود