خلاصه قسمت

برفک در قالب بازرس ویژه محله از خانم چمنی خواست میوه‌فروشی‌اش را ببندد، از آقای خوشحال خواست تا به جای نان سنگک، نان ماشینی درست کند و حتی به عمو پورنگ گفت که دیگر حق ندارد آواز بخواند چون باعث آلودگی صوتی می‌شود. بعد از آن محله به‌هم می‌ریزد. آقای خوشحال دیگر نان نمی‌پزد. گیل خان اجناس مصنوعی به مغازه آورده و خانم چمنی می‌خواهد میوه‌فروشی را تعطیل کند، بچه‌ها هم مدام سرشان توی گوشی و تبلت است. وقتی بازرس واقعی از خواب بیدار می‌شود، همه‌ی اتفاقات را فراموش کرده و فقط یادش می‌آید که باید به محله گل و بلبل سر بزند. بازرس واقعی متوجه می‌شود که همه اهالی محله رفتارهای اشتباهی انجام می‌دهند و همه را به او نسبت می‌دهند و می‌گویند بازرس از آن‌ها خواسته این کارها را انجام بدهند. عمو نوروز همه را آگاه می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که اهالی محله فریب او را خورده‌اند. اما اهالی محله هم تقصیر داشته‌اند. چون گرفتن جایزه را به حفظ محیط زیست ترجیح داده‌اند.
با بروز مشکلات زیست‌ محیطی، روش‌های متفاوتی در دنیا برای مقابله و کاهش این مشکلات به کار گرفته شده. در این میان فناوری نیز نقش موثری بر عهده گرفته است. کشورهای مختلف در جهان علاوه بر فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی افراد نسبت به حفظ محیط زیست به استفاده از روش‌های وابسته با تکنولوژی روی آورده‌اند.

مشاهده قسمت شصت و ششم به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود