خلاصه قسمت

برفک در قالب بازرس ویژه محله از خانم چمنی خواست میوه‌فروشی‌اش را ببندد، از آقای خوشحال خواست تا به جای نان سنگک، نان ماشینی درست کند و حتی به عمو پورنگ گفت که دیگر حق ندارد آواز بخواند چون باعث آلودگی صوتی می‌شود. بعد از آن محله به‌هم می‌ریزد. آقای خوشحال دیگر نان نمی‌پزد. گیل خان اجناس مصنوعی به مغازه آورده و خانم چمنی می‌خواهد میوه‌فروشی را تعطیل کند، بچه‌ها هم مدام سرشان توی گوشی و تبلت است. وقتی بازرس واقعی از خواب بیدار می‌شود، همه‌ی اتفاقات را فراموش کرده و فقط یادش می‌آید که باید به محله گل و بلبل سر بزند. بازرس واقعی متوجه می‌شود که همه اهالی محله رفتارهای اشتباهی انجام می‌دهند و همه را به او نسبت می‌دهند و می‌گویند بازرس از آن‌ها خواسته این کارها را انجام بدهند. عمو نوروز همه را آگاه می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که اهالی محله فریب او را خورده‌اند. اما اهالی محله هم تقصیر داشته‌اند. چون گرفتن جایزه را به حفظ محیط زیست ترجیح داده‌اند.
با بروز مشکلات زیست‌ محیطی، روش‌های متفاوتی در دنیا برای مقابله و کاهش این مشکلات به کار گرفته شده. در این میان فناوری نیز نقش موثری بر عهده گرفته است. کشورهای مختلف در جهان علاوه بر فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی افراد نسبت به حفظ محیط زیست به استفاده از روش‌های وابسته با تکنولوژی روی آورده‌اند.

مشاهده قسمت شصت و ششم به صورت کامل


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب