خلاصه قسمت

برفک تصمیم می‌‌گیرد در قالب یک شخصیت تازه به محله گل و بلبل برود. او خودش را مشورت معرفی می‌کند و به اهالی محله می‌گوید که می‌تواند به تمام سؤالات مردم پاسخ دهد. این در حالی است که بیش‌تر اهالی محله درگیر آلودگی صوتی هستند. بچه‌های آقای خوشحال هر کدام موقع استفاده از تبلت و یا تماشای تلویزیون صدای آن وسیله را زیاد می‌کنند، بابا ایاز و عمو پورنگ با صدای بلند مشغول شنیدن آهنگ از تلفن همراه و رادیو هستند و خلاصه هر کسی به نوعی صدایی تولید می‌کند که برای اطرافیان آزاردهنده است. آمدن مشورت به محله برای اهالی نشانه خوبی است. آن‌ها فکر می‌کنند که شاید او بتواند در حل بعضی از مسائل به آن‌ها مشورت بدهد و کمک‌شان کند اما...
صدای زنگ تلفن همراه، صدای تلویزیون، صدای بوق ماشین و صداهای دیگری که هر روز در اطراف‌مان می‌شنویم، می‌توانند آلودگی صوتی ایجاد کنند. شاید آدم‌ها به طور مداوم در معرض صداهای مختلفی باشند و متوجه این نوع از آلودگی نشوند اما آلودگی صوتی می‌تواند اثرات منفی بر سلامت و وضعیت افراد بگذارد. در این لحظات است که به اهمیت حیاتی سکوت پی می‌بریم و می‌فهمیم سکوت چقدر آرامش به همراه دارد. در فضای مجازی هم این موضوع مصداق دارد. در میان همهمه آدم‌هایی که مدام مطالب کپی‌شده را در این گروه و آن گروه ارسال می‌کنند، چه خوب است همه را به اندکی سکوت دعوت کنیم.

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود