خلاصه قسمت

در ادامه ماجرای قسمت قبل و فریب خوردن اهالی محله و از دست رفتن پولشان در فروشگاه مجازی که سنجاق‌قفلی راه انداخته بود، اهل محله به پلیس مراجعه و شکایت کرده بودند. اما خانم‌های محله از این اتفاق خیلی ناراحت هستند و همه‌شان افسرده شده‌اند. برفک از این وضعیت خوشحال است. اما نیاز خاتون تصمیم می‌گیرد برای کمک به آن‌ها و برگشتن نشاط به زندگی‌شان کلاس‌های ورزشی برگزار کند. با همه این‌ها هنوز خانم‌های محله ناراحتند و روحیه‌شان را باخته‌اند. در این‌جاست که بچه‌ها دست به کار می‌شوند. آن‌ها به سراغ عمو نوروز می‌روند و عمو نوروز مثل همیشه راه‌حل خوبی به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند.

 

 

مشاهده قسمت شصت و هشتم به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب