خلاصه قسمت

سنجاق‌قفلی یک سایت خرید اینترنتی راه‌اندازی می‌کند تا اهالی محله بتوانند به صورت آنلاین خرید کنند. قصد او رفاه و دسترسی بهتر اهالی نیست بلکه می‌خواهد اطلاعات بانکی‌شان را سرقت کند! قبل از همه خانم چمنی با ثبت‌نام در این سایت و تعریف و تمجید از آن بقیه را هم مجاب می‌کند که در این سایت ثبت‌نام کنند. عمو پورنگ هم در حالی لیست بلند بالایی از خانواده‌اش گرفته می‌خواهد به خرید برود. اما گندم خانم که به تازگی فروشگاه مجازی را پیدا کرده به او پیشنهاد می‌کند به جای رفتن به بازار و تلف کردن وقتش، به این فروشگاه مجازی مراجعه کند. چیزی نمی‌گذرد که همه اهالی به این فروشگاه مجازی سر می‌زنند. اما مامان نیاز کمی مشکوک می‌شود و ماجرا را بررسی می‌کند و...
خرید از یک فروشگاه مجازی یا به عبارتی خرید آنلاین یکی از قابلیت‌های فضای مجازی است که می‌توان از آن برای مدیریت زمان استفاده کرد. ما می‌توانیم به‌جای رفتن به محل خرید، ماندن در ترافیک و سر زدن به چندین و چند فروشگاه، تنها به یک سایت مراجعه کرده و خرید کنیم. اما نکته‌ای که در این برنامه به آن اشاره شد، اعتبار یک فروشگاه مجازی است. از کجا داریم خرید می‌کنیم؟ آیا سایتی که به آن سر زده‌ایم معتبر است؟ نشان اعتماد الکترونیک دارد؟ به‌عنوان والدین آگاه باید فرزندان‌مان را نسبت به خرید اینترنتی و هم‌چنین عدم انتشار مشخصات و اطلاعات‌ شخصی‌شان در فضای مجازی هوشیار کنیم.

مشاهده قسمت شصت و هفتم به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود