خلاصه قسمت

یک نامه خیلی مهم به دست خانم چمنی می‌رسد. هر محله‌ای که بتواند بهترین حفاظت از محیط زیست را داشته باشد به عنوان بهترین محله انتخاب شود. اهالی محله گل و بلبل هر کدام درباره این‌که چطور از محیط زیست‌شان محافظت می‌کنند و مراقب پاکیزگی و نظم آن هستند، صحبت می‌کنند. اما خانم چمنی می‌گوید منظورش حفاظت در مقابل تکنولوژی است. یعنی چطور از محیط زیست در مقابل امواج مضر محافظت کنیم؟ برفک که متوجه این جریانات می‌شود، دوباره می‌خواهد جلوی اهالی را بگیرد و اجازه ندهد محله گل و بلبل به عنوان بهترین محله انتخاب شود. بنابراین از سنجاق قفلی می‌خواهد در ماشین بازرس را قفل کند تا او نتواند به محله بیاید. برفک خودش را به شکل بازرس ویژه محله درمی‌‌آورد و برای رسیدن به مقاصد خودش حرف‌هایی به اهالی محله می‌زند که غیرعلمی و غیرمنطقی‌اند.
با وجود این‌که مراقب امواج تلفن‌های همراه هستیم و حواس‌مان هست که دستگاه مودم را در زمان‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنیم، خاموش کنیم اما باید بدانیم که تکنولوژی می‌تواند در حفاظت از محیط زیست نیز مفید باشد چرا که از طریق فناوری می‌توانیم به روش‌های تازه و موثری برای حفظ طبیعت دست یابیم تا بتوانیم زمینی پاک و سبز داشته باشیم.

مشاهده قسمت شصت و پنجم به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود