خلاصه قسمت

یک نامه خیلی مهم به دست خانم چمنی می‌رسد. هر محله‌ای که بتواند بهترین حفاظت از محیط زیست را داشته باشد به عنوان بهترین محله انتخاب شود. اهالی محله گل و بلبل هر کدام درباره این‌که چطور از محیط زیست‌شان محافظت می‌کنند و مراقب پاکیزگی و نظم آن هستند، صحبت می‌کنند. اما خانم چمنی می‌گوید منظورش حفاظت در مقابل تکنولوژی است. یعنی چطور از محیط زیست در مقابل امواج مضر محافظت کنیم؟ برفک که متوجه این جریانات می‌شود، دوباره می‌خواهد جلوی اهالی را بگیرد و اجازه ندهد محله گل و بلبل به عنوان بهترین محله انتخاب شود. بنابراین از سنجاق قفلی می‌خواهد در ماشین بازرس را قفل کند تا او نتواند به محله بیاید. برفک خودش را به شکل بازرس ویژه محله درمی‌‌آورد و برای رسیدن به مقاصد خودش حرف‌هایی به اهالی محله می‌زند که غیرعلمی و غیرمنطقی‌اند.
با وجود این‌که مراقب امواج تلفن‌های همراه هستیم و حواس‌مان هست که دستگاه مودم را در زمان‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنیم، خاموش کنیم اما باید بدانیم که تکنولوژی می‌تواند در حفاظت از محیط زیست نیز مفید باشد چرا که از طریق فناوری می‌توانیم به روش‌های تازه و موثری برای حفظ طبیعت دست یابیم تا بتوانیم زمینی پاک و سبز داشته باشیم.

مشاهده قسمت شصت و پنجم به صورت کامل


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب