خلاصه قسمت

در ادامه قسمت قبل برفک و سنجاق قفلی با استفاده از پودرهای استاد جرزنی یک کیک درست می‌کنند تا به اهالی محله بدهند. این پودر روی مغز آدم‌بزرگ‌ها اثر می‌کند و باعث می‌شود رفتارشان بچگانه شود. با نقشه برفک، سنجاق قفلی کیک را به محله می‌برد اما قبل از همه یاور او را می‌بیند و سنجاق قفلی از ترس کیک را به او می‌دهد و فرار می‌کند. چون سنجاق قفلی از بچه‌ها می‌ترسد! یاور کیک را می‌خورد اما قبل از آن‌که کاملاً تمام شود مامان نازخاتون از راه می‌رسد و برای اطمینان از مسموم نبود کیک، کمی از آن می‌چشد. این باعث می‌شود که رفتار مامان نازخاتون بچگانه شود. گلدون‌خان که از سرکار برمی‌گردد، متوجه رفتار نازخاتون خانم می‌شود. همه جمع می‌شوند و هر کسی درباره علت رفتار بچگانه نازخاتون نظری می‌دهد. عمو نوروز می‌داند که این اتفاق زیر سر برفک است. او با استفاده از نیروی خودش مامان نازخاتون را درمان می‌کند اما به اهالی محله هشدار می‌دهد که باید مراقب نقشه‌های برفک باشند.
در سمت دیگر محله، عمو پورنگ از پدر و مادر و پدربزرگش درباره‌ی کتاب‌هایی که دوست دارند سؤال می‌پرسد. عمو پورنگ می‌خواهد کتاب‌ها را بخواند و صدایش را ضبط کند. بقیه اهل محله هم با شنیدن این خبر هر کدام لیستی از کتاب‌های موردنظرشان را به عمو پورنگ می‌دهند تا آن‌ها را هم با صدای خودشان بخواند. کتاب‌های صوتی می‌توانند به اندازه کتا‌ب‌های کاغذی مفید و سودمند باشند. زمان‌هایی از روز که امکان خواندن کتاب کاغذی وجود ندارد را می‌توانیم به شنیدن کتاب‌های صوتی اختصاص دهیم تا هم زمان‌مان تلف نشود و هم آگاهی‌مان زیاد شود.

 

analysis icon  نگاه تحلیلی

 

مشاهده قسمت به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود