خلاصه قسمت نهم 

اهالی محله گل و بلبل رژیم غذایی‌شان را عوض کرده‌اند. حالا آن‌ها برعکس رژیم قبلی خیلی کم غذا می‌خورند. عمو پورنگ سراغ عمو نوروز می‌رود تا از او راهنمایی بگیرد. عمو نوروز به او می‌گوید شاید همه چیز زیر سر برفک باشد. عمو پورنگ خانم رژیمی را تعقیب می‌کند. و می‌فهمد کار، کار برفک است. عمو پورنگ و نگهبان‌ها سراغ خانم چمنی می‌روند. این در حالی است که نیاز خانم از ضعف و گرسنگی از حال رفته است. وقتی که بالاخره عمو پورنگ فهمید این‌ها نقشه برفک بوده، دیگران هم از آن رژیم پیروی نمی‌کنند. و تصمیم می‌گیرند خانم رژیمی را تنبیه کنند اما...
هر کسی با ورود به فضای مجازی با انبوه اطلاعات مواجه می‌شود. اما اعتماد بی‌قید و شرط به فضای مجازی هر کاربری را دچار مشکل می‌کند. چرا که گاهی مطالبی در فضای مجازی یافت می‌شود که هیچگونه پایه و اساس درستی ندارد و پذیرفتن‌شان باعث شود، باورهای‌مان مختل شود. هر کاربری باید درباره مطالب فکر کند، برای اطمینان از صحت آن‌ها تحقیق کند تا به این صورت به درک درست برسد. سایت‌هایی وجود دارند که اعتبار آن‌ها تایید شده است. این سایت‌ها باعث آگاهی کاربران می‌شوند و از گمراه شدن و فریب خوردن آنان جلوگیری می‌کنند. وقتی والدین این مسیر درست را طی کنند، می‌توانند بر همین اساس فرزندان خود را نیز تربیت کنند.

مشاهده قسمت نهم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
 
 
 
 
 
مشاهده گلچین قسمت نهم محله گل و بلبل 2

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود