خلاصه قسمت نهم 

اهالی محله گل و بلبل رژیم غذایی‌شان را عوض کرده‌اند. حالا آن‌ها برعکس رژیم قبلی خیلی کم غذا می‌خورند. عمو پورنگ سراغ عمو نوروز می‌رود تا از او راهنمایی بگیرد. عمو نوروز به او می‌گوید شاید همه چیز زیر سر برفک باشد. عمو پورنگ خانم رژیمی را تعقیب می‌کند. و می‌فهمد کار، کار برفک است. عمو پورنگ و نگهبان‌ها سراغ خانم چمنی می‌روند. این در حالی است که نیاز خانم از ضعف و گرسنگی از حال رفته است. وقتی که بالاخره عمو پورنگ فهمید این‌ها نقشه برفک بوده، دیگران هم از آن رژیم پیروی نمی‌کنند. و تصمیم می‌گیرند خانم رژیمی را تنبیه کنند اما...
هر کسی با ورود به فضای مجازی با انبوه اطلاعات مواجه می‌شود. اما اعتماد بی‌قید و شرط به فضای مجازی هر کاربری را دچار مشکل می‌کند. چرا که گاهی مطالبی در فضای مجازی یافت می‌شود که هیچگونه پایه و اساس درستی ندارد و پذیرفتن‌شان باعث شود، باورهای‌مان مختل شود. هر کاربری باید درباره مطالب فکر کند، برای اطمینان از صحت آن‌ها تحقیق کند تا به این صورت به درک درست برسد. سایت‌هایی وجود دارند که اعتبار آن‌ها تایید شده است. این سایت‌ها باعث آگاهی کاربران می‌شوند و از گمراه شدن و فریب خوردن آنان جلوگیری می‌کنند. وقتی والدین این مسیر درست را طی کنند، می‌توانند بر همین اساس فرزندان خود را نیز تربیت کنند.

مشاهده قسمت نهم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
 
 
 
 
 
مشاهده گلچین قسمت نهم محله گل و بلبل 2

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب