خلاصه قسمت نوزدهم


اهالی محله گل و بلبل هنوز در اثر نیش بچه‌ی پشه‌ی به من چه بی‌تفاوت هستند و در جواب هر سوالی می‌گویند؛ «به من ربط نداره!» خانم چمنی هم به خاطر همین بی‌نظمی‌ها استعفا می‌دهد ولی خیلی زود پشیمان می‌شود. اما در همین فاصله برفک یا «حالا کار دارم» جای او را می‌گیرد. عمو پورنگ با همفکری عمو نوروز تصمیم می‌گیرد جلسه‌ای برگزار کند. اعضای شورای محله دور هم جمع می شوند و عمو پورنگ می‌گوید باید رای‌شان را درباره استعفای خانم چمنی بنویسند. آن‌ها موقع نوشتن، نظر واقعی‌شان را می‌نویسند و خانم چمنی در جایگاه خود باقی می‌ماند. بعد از آن هم عمو نوروز پروانه هفت‌رنگ را می‌فرستد تا اثر نیش پشه را خنثی کند.
وقتی پدر و مادرها مدام سرگرم گوشی‌شان هستند و نسبت به فرزندشان بی‌توجه هستند، کودک‌شان به‌تدریج تصمیم می‌گیرد رفتار آن‌ها را تقلید کند و از آن‌ها گوشی بخواهد. بی‌توجهی و بی‌تفاوتی والدین نسبت به کودک آسیب‌های زیادی را در پی دارد و بر شخصیت فرزند تاثیر می‌گذارد. اگر والدین به جای بی‌تفاوتی و واکنش‌های منفعلانه زمانی را به نیازها، علایق و موضوعات موردپسند کودکان اختصاص دهند، خانواده‌ای خوب و سالم خواهند داشت.

 

 

 

مشاهده قسمت نوزدهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
 
مشاهده گلچین قسمت نوزدهم
 
 
 
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود