خلاصه قسمت نوزدهم


اهالی محله گل و بلبل هنوز در اثر نیش بچه‌ی پشه‌ی به من چه بی‌تفاوت هستند و در جواب هر سوالی می‌گویند؛ «به من ربط نداره!» خانم چمنی هم به خاطر همین بی‌نظمی‌ها استعفا می‌دهد ولی خیلی زود پشیمان می‌شود. اما در همین فاصله برفک یا «حالا کار دارم» جای او را می‌گیرد. عمو پورنگ با همفکری عمو نوروز تصمیم می‌گیرد جلسه‌ای برگزار کند. اعضای شورای محله دور هم جمع می شوند و عمو پورنگ می‌گوید باید رای‌شان را درباره استعفای خانم چمنی بنویسند. آن‌ها موقع نوشتن، نظر واقعی‌شان را می‌نویسند و خانم چمنی در جایگاه خود باقی می‌ماند. بعد از آن هم عمو نوروز پروانه هفت‌رنگ را می‌فرستد تا اثر نیش پشه را خنثی کند.
وقتی پدر و مادرها مدام سرگرم گوشی‌شان هستند و نسبت به فرزندشان بی‌توجه هستند، کودک‌شان به‌تدریج تصمیم می‌گیرد رفتار آن‌ها را تقلید کند و از آن‌ها گوشی بخواهد. بی‌توجهی و بی‌تفاوتی والدین نسبت به کودک آسیب‌های زیادی را در پی دارد و بر شخصیت فرزند تاثیر می‌گذارد. اگر والدین به جای بی‌تفاوتی و واکنش‌های منفعلانه زمانی را به نیازها، علایق و موضوعات موردپسند کودکان اختصاص دهند، خانواده‌ای خوب و سالم خواهند داشت.

 

 

 

مشاهده قسمت نوزدهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
 
مشاهده گلچین قسمت نوزدهم
 
 
 
 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب