خلاصه قسمت هجدهم


برفک بچه‌ی پشه‌ی «به من چه» را توی محله رها می‌کند. هرکسی از این پشه نیش می‌خورد در جواب به هر سوالی می‌گوید؛ «به من چه؟ و به شما مربوط نیست». این پشه اول گلدون خان و بعد بلبل خان را نیش می‌زند. وقتی نوبت به گیل خان می‌رسد، اوضاع بدتر می‌شود. کم‌کم پشه‌ی به من چه اهالی دیگر را هم نیش می‌زند. و چیزی نمی‌گذرد که محله گل و بلبل دچار بی‌نظمی و آشفتگی می‌شود تا این‌که...
بی‌تفاوت بودن در دنیای واقعی و مجازی به یک اندازه می‌تواند مشکل‌ساز شود. چنان‌چه ما از مسئله‌ای اطلاع داریم و دیگران از آن آگاهی ندارند، بهتر است به جای بی‌تفاوتی و شانه بالا انداختن، واکنش نشان دهیم. لازم است که هر کدام از ما در جامعه به عنوان یک شهروند، واکنش نشان دهیم. اگر راننده تاکسی قوانین رانندگی را رعایت نکرد، به او هشدار دهیم. اگر یک کاربر در فضای مجازی اشتباهی مرتکب شود به او هم باید هشدار داد. بی‌تفاوتی در هیچ فضایی رفتار درستی نیست.

    

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت هجدهم

 

مشاهده قسمت هجدهم محله گل و بلبل2

 
 
 مشاهده گلچین قسمت هجدهم محله گل و بلبل2
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود