خلاصه قسمت هشتم 

زن‌های محله توی پارک با دختری آشنا می‌شوند که می‌گوید ورزش کردن اصلاً فایده ندارد و باعث نمی‌شود کسی لاغر شود. او می‌گوید یک رژیم خوب سراغ دارد که خیلی آسان است و ظرف یک ماه آدم‌های چاق را لاغر می‌کند و امتحانش ضرری ندارد. خانم‌های محله رژیم را شروع می‌کنند ولی به جای این‌که کمتر غذا بخورند، بیش‌تر غذا می‌خورند. این رژیم غذایی را برفک داده است و می‌گوید هی بخورید و هی بخورید و هی بخورید! این رژیم غذایی باعث شده مغازه آقابزرگ و نانوایی محله شلوغ شود اما برعکس میوه‌فروشی خانم چمنی خلوت شده. هر کدام از اعضای محله به نوعی درگیر این رژیم می‌شوند تا اینکه...
انواع و اقسام مطالب در فضای مجازی وجود دارد. اما همه این آن‌ها مفید و درست نیست. گاهی ممکن است مطلب اشتباهی ما را دچار مشکل کند. این محتوا ممکن است از سوی کسی منتشر شده باشد که هیچ تخصصی در زمینه موردنظر نداشته باشد. ممکن است این مطلب به قصد فریب افراد در فضای مجازی منتشر شده باشد. پس ممکن است محتوا در فضای مجازی نادرست باشد. در این مواقع باید به سایت‌هایی مراجعه کنیم که مطمئن و معتبر هستند.

مشاهده قسمت هشتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل
 
 
مشاهده گلچین قسمت هشتم محله گل و بلبل 2

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب