خلاصه قسمت

بعد از اینکه همه اهالی محله گل و بلبل به پیشنهاد «مشورت» از هدفون استفاده کردند، سنجاق قفلی و برفک نقشه‌ی خودشان را عملی کردند. آن‌ها از طریق امواجی را به مغز آن‌ها می‌فرستند. بعد از آن تعداد زیادی از اهالی محله «رباتی» می‌شوند. آن‌ها به سمت هر کسی که مثل خودشان رباتی نباشد، اشعه‌ای می‌فرستند و همین نگرانی خانم چمنی، آقای خوشحال و دیگرانی که رباتی نشده‌اند را بیش‌تر می‌کند. وقتی آن‌ها می‌بینند که حتی عمو پورنگ هم رباتی شده تصمیم می‌گیرند از عمو نوروز کمک بخواهند اما در همین وقت «مشورت» از راه می‌رسد. او می‌گوید که هر کسی رباتی شده باید دوباره هدفون توی گوشش بگذارد. درست در لحظه‌ای که همه هدفون توی گوش گذاشته‌اند سنجاق‌قفلی اشعه‌ها را برمی‌گرداند و همه خوب می‌شوند. از این طریق برفک در نقش «مشورت» اعتماد اهالی را به دست می‌آورد.
استفاده از هدفون برای جلوگیری از آلودگی صوتی روش خوبی است اما باید بدانیم که استفاده زیاد از این وسیله هم می‌تواند مشکل‌ساز شود. وقتی که صدا از حد معمول بیش‌تر شود سلول‌های گیرنده صدا در قسمت گوش میانی، آسیب می‌بینند. همچنین احتمال کاهش شنوایی هم در درازمدت وجود دارد. بنابراین بهتر است استفاده از این وسیله محدود باشد و همچنین صدای آن را از حد مجاز بیش‌تر نکنیم.

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود