خلاصه قسمت

عمو پورنگ به عنوان مربی تیم محله بچه‌ها را تمرین می‌دهد. او بعضی از بازی‌های سنتی را به بچه‌ها یاد می‌دهد و با ایجاد فضای رقابتی بچه‌ها را به هیجان وامی‌دارد. بعضی از این بازی‌ها فردی هستند و بعضی‌ها به صورت گروهی برگزار می‌شوند. اما چیزی نگذشته بین بچه‌ها دعوا راه می‌افتد و چند نفر با قهر و دلخوری به خانه‌شان می‌روند. عمو پورنگ ناراحت می‌شود و به این فکر می‌کند که قبلا با دوستانش که بازی می‌کرد چقدر همه‌چیز خوب و قشنگ و ساده بود. ولی خیلی زود دلخوری‌ها رفع می‌شود. بچه‌هایی که قهر کرده بودند، آشتی می‌کنند و این باعث عصبانیت و خشم برفک می‌شود. او تصمیم می‌گیرد بین بچه‌ها نفوذ کند تا شادی بچه‌ها را از بین ببرد و رابطه‌شان را خراب کند.
بازی‌های دسته‌جمعی با دوستان و خانواده یکی از بهترین سرگرمی‌ها و همچنین جایگزین‌هایی است که می‌توان برای فضای مجازی در نظر گرفت. اگر بچه‌ها در بازی‌های دسته‌جمعی بتوانند نشاط و شادابی را تجربه کنند و در کنار همسالان‌شان ارتباط با دیگران را بیاموزند و رابطه‌ای صمیمانه با آنان برقرار کنند. بازی‌های خانوادگی هم می‌توانند همدلی را بین اعضای خانواده بیش‌تر کند. از خودمان بپرسیم چرا به جای اینکه هر کسی سرگرم تلفن همراه و تبلت خودش باشد، یک بازی گروهی خانوادگی انجام ندهیم؟

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود