خلاصه قسمت

عمو پورنگ به عنوان مربی تیم محله بچه‌ها را تمرین می‌دهد. او بعضی از بازی‌های سنتی را به بچه‌ها یاد می‌دهد و با ایجاد فضای رقابتی بچه‌ها را به هیجان وامی‌دارد. بعضی از این بازی‌ها فردی هستند و بعضی‌ها به صورت گروهی برگزار می‌شوند. اما چیزی نگذشته بین بچه‌ها دعوا راه می‌افتد و چند نفر با قهر و دلخوری به خانه‌شان می‌روند. عمو پورنگ ناراحت می‌شود و به این فکر می‌کند که قبلا با دوستانش که بازی می‌کرد چقدر همه‌چیز خوب و قشنگ و ساده بود. ولی خیلی زود دلخوری‌ها رفع می‌شود. بچه‌هایی که قهر کرده بودند، آشتی می‌کنند و این باعث عصبانیت و خشم برفک می‌شود. او تصمیم می‌گیرد بین بچه‌ها نفوذ کند تا شادی بچه‌ها را از بین ببرد و رابطه‌شان را خراب کند.
بازی‌های دسته‌جمعی با دوستان و خانواده یکی از بهترین سرگرمی‌ها و همچنین جایگزین‌هایی است که می‌توان برای فضای مجازی در نظر گرفت. اگر بچه‌ها در بازی‌های دسته‌جمعی بتوانند نشاط و شادابی را تجربه کنند و در کنار همسالان‌شان ارتباط با دیگران را بیاموزند و رابطه‌ای صمیمانه با آنان برقرار کنند. بازی‌های خانوادگی هم می‌توانند همدلی را بین اعضای خانواده بیش‌تر کند. از خودمان بپرسیم چرا به جای اینکه هر کسی سرگرم تلفن همراه و تبلت خودش باشد، یک بازی گروهی خانوادگی انجام ندهیم؟

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب