خلاصه قسمت

سنجاق‌قفلی دوباره یکی از پودرهای جادویی استاد جرزنی را به برفک می‌دهد. خوردن این پودر باعث می‌شود که آدم‌ها دیگر غذاهای سالم را دوست نداشته باشند و فقط فست‌فود بخواهند. برفک در قالب آقای مشورت یک قابلمه آش به خانه عمو پورنگ می‌برد. درست بعد از خوردن اولین قاشق آش عمو پورنگ، بابا ایاز و گیل خان از غذاهای مامان نیاز بدشان می‌آید و فقط فست‌فود می‌خواهند! این اتفاق برای گلدون‌خان هم می‌افتد و باعث می‌شود او هم نسبت به خوردن غذاهای سالم بی‌اشتها شود.
کارشناسان تغذیه درباره خوردن فست‌فودها به ما هشدار داده‌اند. آنان بر این عقیده هستند که بچه‌ها در سنین رشد با خوردن انواع غذاهای فست‌فود بیش‌ترین ضرر را به بدن‌شان وارد می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که ما به عنوان والدینی مسئول کم‌تر از غذاهای فست‌فود استفاده کنیم. راستی فرزندان ما در فضای مجازی از چه محتوایی تغذیه می‌کنند؟ آنان با انتخاب سایت‌ها و یا بازی‌های نامناسب درست مثل انتخاب فست‌فود به جای غذای سالم، جلوی رشد فکری خود را می‌گیرند و همچنین به روح خود آسیب وارد می‌کنند. همان‌طور که همواره مراقب تغذیه فرزندان‌مان هستیم، باید مواظب باشیم که آنان در فضای مجازی از چه محتوایی تغذیه می‌کنند. آیا این محتوا باعث رشد و تقویت فکرشان می‌شود یا جلوی فکر و اندیشه‌شان را می‌گیرد؟

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود