خلاصه قسمت

سنجاق‌قفلی دوباره یکی از پودرهای جادویی استاد جرزنی را به برفک می‌دهد. خوردن این پودر باعث می‌شود که آدم‌ها دیگر غذاهای سالم را دوست نداشته باشند و فقط فست‌فود بخواهند. برفک در قالب آقای مشورت یک قابلمه آش به خانه عمو پورنگ می‌برد. درست بعد از خوردن اولین قاشق آش عمو پورنگ، بابا ایاز و گیل خان از غذاهای مامان نیاز بدشان می‌آید و فقط فست‌فود می‌خواهند! این اتفاق برای گلدون‌خان هم می‌افتد و باعث می‌شود او هم نسبت به خوردن غذاهای سالم بی‌اشتها شود.
کارشناسان تغذیه درباره خوردن فست‌فودها به ما هشدار داده‌اند. آنان بر این عقیده هستند که بچه‌ها در سنین رشد با خوردن انواع غذاهای فست‌فود بیش‌ترین ضرر را به بدن‌شان وارد می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که ما به عنوان والدینی مسئول کم‌تر از غذاهای فست‌فود استفاده کنیم. راستی فرزندان ما در فضای مجازی از چه محتوایی تغذیه می‌کنند؟ آنان با انتخاب سایت‌ها و یا بازی‌های نامناسب درست مثل انتخاب فست‌فود به جای غذای سالم، جلوی رشد فکری خود را می‌گیرند و همچنین به روح خود آسیب وارد می‌کنند. همان‌طور که همواره مراقب تغذیه فرزندان‌مان هستیم، باید مواظب باشیم که آنان در فضای مجازی از چه محتوایی تغذیه می‌کنند. آیا این محتوا باعث رشد و تقویت فکرشان می‌شود یا جلوی فکر و اندیشه‌شان را می‌گیرد؟

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب