خلاصه قسمت

در این قسمت بعضی از اهالی محله گل و بلبل تصمیم می‌گیرند به سفر بروند. خانواده گلدون‌خان هم به نقاط دیدنی شهر می‌روند و گندم خانم با شنیدن این خبر به آقای خوشحال اعتراض می‌کند که چرا او وقتش را طوری تنظیم نمی‌کند که آن‌ها هم بتوانند به امکان تاریخی و توریستی شهر بروند؟ اما در سوی دیگر محله، عمو نوروز، بچه مردم، استاد جان‌نثار و استاد دانش‌دان در فکر این هستند که چطور چهره واقعی «مشورت» را به اهالی نشان بدهند؟ تا این‌که عمو نوروز تصمیم می‌گیرد هفت راه را به اهالی نشان بدهد. اهالی محله بی‌خبر از این موضوع به مقصد سفر و گردش و تفریح‌شان فکر می‌کنند و می‌خواهند به کوه و جنگل بروند.
رفتن به نقاط مختلف کشور و اماکن تفریحی همیشه برایمان مقدور نیست اما می‌توانیم با جستجو در فضای مجازی و دیدن تصاویری از آن اماکن از زیبایی‌شان لذت ببریم و درباره‌شان اطلاعات جالب و جدیدی کسب کنیم. ویژگی «بی‌مکانی» در فضای مجازی باعث می‌شود که حس کنیم در جای دیگری هستیم. مثلاً در حالی که توی اتاق‌مان نشسته‌ایم تصور کنیم در جنگلی سرسبز هستیم. البته این بدان معنا نیست که فضای مجازی را به طور کل جایگزین گردش و تفریح‌مان کنیم. ما می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی مناسب و تعیین یک مقصد دیدنی به سفر برویم و از نزدیک و در واقعیت از زیبایی‌های دنیا لذت ببریم.

 

مشاهده قسمت هفتاد و هفتم به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود