خلاصه قسمت

داور و یاور تا نیمه‌های شب بیدار می‌مانند. برای همین روز بعد به سختی از خواب بیدار می‌شوند و سر کلاس هی چرت می‌زنند. در این شرایط «مشورت» فرصت را غنیمت می‌داند و برای فریب دادن بچه‌ها وارد می‌شود. بچه‌ها هم با خودشان می‌گویند کاش پدر و مادرشان هم مثل آن‌ها خوابیدن را دوست داشتند. آن‌ها اینقدر «کاشکی... کاشکی» می‌گویند که خاله کاشکی از راه می‌رسد و پودر خواب دوستی را به آن‌ها می‌دهد. داور و یاور هم تصمیم می‌گیرند برای دادن پودر خواب دوستی به پدر و مادرشان یک نقشه درست و حسابی بکشند.
خیلی از بچه‌ها عادت دارند قبل از خواب گوشی توی دست داشته باشند و تا آخرین لحظه‌ی قبل از خوابیدن بازی کنند. عده‌ی زیادی هم ترجیح می‌دهند تلویزیون تماشا کنند و تا می‌توانند خوابیدن را به تأخیر می‌اندازند. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد اختلالاتی در خواب آنان شود. بنابراین ما به‌عنوان والدین وظیفه داریم درباره‌ی این مشکلات با آنان صحبت کنیم. با یک گفتگوی دوستانه به فرزندان‌مان بگوییم استفاده از تبلت و گوشی قبل از خوابیدن می‌تواند باعث خستگی و بی‌خوابی‌شان شود و در نهایت صبح فردا کسل و بی‌حوصله خواهند بود.

 

مشاهده قسمت هفتاد و پنجم به صورت کامل


«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود