خلاصه قسمت

در ادامه ماجرایی که در قسمت قبلی محله گل و بلبل اتفاق افتاد گلدون‌خان و آقای عزیز هم در حال خوردن غذاهای ناسالم هستند. اهالی محله به خصوص خانواده عمو پورنگ تصمیم دارند این مشکل را حل کنند. آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که اگر بتوانند همه را به خوردن غذاهای سالم تشویق کنند این مشکل ریشه‌کن می‌شود و دیگر کسی به سمت خوردن فست‌فود و خوراکی‌های ناسالم نمی‌رود. خانواده عمو پورنگ در یک بعدازظهر همه اهالی را به یک عصرانه سالم دعوت می‌کنند. آقای عزیز و گلدون‌خان حاضر نمی‌شوند به این مهمانی بیایند اما همه آن‌ها را به زحمت به خانه عمو پورنگ می‌برند.
وقتی به سلامتی جسمی فرزندان‌مان اهمیت می‌دهیم پس حتماً سلامت روح و ذهن و فکرشان هم برایمان مهم است. وقتی مراقبیم که با چه موادغذایی برایشان غذا تهیه کنیم، حتماً حواسمان به تغذیه آن‌ها در فضای مجازی هم هست. باید به یاد داشته باشیم که فرزندانمان در حین تماشای یک کارتون، یا انجام یک بازی دیجیتالی و خواندن یک مطلب کوتاه در حال تغذیه از این منابع هستند. اگر این منابع محتوای ناسالمی داشته باشند، فکر و روح فرزندانمان بیمار خواهد شد. درست مثل وقتی که غذای مسمومی بخورند. پس همواره مراقب تغذیه فرزندانمان باشیم.

 

مشاهده قسمت هفتاد و چهارم به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب