خلاصه قسمت

در ادامه ماجرایی که در قسمت قبلی محله گل و بلبل اتفاق افتاد گلدون‌خان و آقای عزیز هم در حال خوردن غذاهای ناسالم هستند. اهالی محله به خصوص خانواده عمو پورنگ تصمیم دارند این مشکل را حل کنند. آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که اگر بتوانند همه را به خوردن غذاهای سالم تشویق کنند این مشکل ریشه‌کن می‌شود و دیگر کسی به سمت خوردن فست‌فود و خوراکی‌های ناسالم نمی‌رود. خانواده عمو پورنگ در یک بعدازظهر همه اهالی را به یک عصرانه سالم دعوت می‌کنند. آقای عزیز و گلدون‌خان حاضر نمی‌شوند به این مهمانی بیایند اما همه آن‌ها را به زحمت به خانه عمو پورنگ می‌برند.
وقتی به سلامتی جسمی فرزندان‌مان اهمیت می‌دهیم پس حتماً سلامت روح و ذهن و فکرشان هم برایمان مهم است. وقتی مراقبیم که با چه موادغذایی برایشان غذا تهیه کنیم، حتماً حواسمان به تغذیه آن‌ها در فضای مجازی هم هست. باید به یاد داشته باشیم که فرزندانمان در حین تماشای یک کارتون، یا انجام یک بازی دیجیتالی و خواندن یک مطلب کوتاه در حال تغذیه از این منابع هستند. اگر این منابع محتوای ناسالمی داشته باشند، فکر و روح فرزندانمان بیمار خواهد شد. درست مثل وقتی که غذای مسمومی بخورند. پس همواره مراقب تغذیه فرزندانمان باشیم.

 

مشاهده قسمت هفتاد و چهارم به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود