خلاصه قسمت

در این قسمت برای عمو پورنگ نامه‌ای می‌رسد. از عمو پورنگ می‌خواهند مسابقات بین‌محله‌ای برگزار کند. خانم چمنی و عمو پورنگ تصمیم می‌گیرند برای آماده کردن تیم محله از آقای دلشاد کمک بگیرند. آقای دلشاد می‌گوید که نمی‌تواند در حال حاضر به محله بیاید و این باعث می‌شود که گندم خانم، آقای خوشحال را به عنوان مربی پیشنهاد بدهد. اما هم‌زمان بقیه هم تصمیم می‌گیرند این مسئولیت‌ را بر عهده بگیرند. خانم‌های محله با مشورت همدیگر به این نتیجه می‌رسند که بهترین کسی که می‌تواند مربی بچه‌ها باشد عمو پورنگ است. اما «مشورت» سعی می‌کند با نگران کردن پدر و مادرها می‌خواهد آنان را منصرف کند.
تحرک و فعالیت‌ یکی از نیازهای ضروری برای بچه‌هاست. سبک زندگی امروز ممکن است مانعی برای تحرک و بروز هیجانات بچه‌ها ایجاد کند. بنابراین لازم است که زمانی را به بازی کردن و تحرک بچه‌ها اختصاص دهید. بازی و فعالیت موجب می‌شود بچه‌ها از کسالت و بی‌حوصلگی دور باشند و در کنار همسالان‌شان روابط دوستانه را نیز تجربه کنند. خوب است که ما والدین این بهانه را که بچه‌ها نمی‌توانند در آپارتمان بازی کنند، کنار بگذاریم و همراه با فرزندان‌مان به دل طبیعت برویم. همچنین زمانی را به بازی بچه‌ها با همسن‌هایشان اختصاص دهیم تا بتوانند هیجان و رقابت را هم تجربه کنند.

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود