خلاصه قسمت

در این قسمت برای عمو پورنگ نامه‌ای می‌رسد. از عمو پورنگ می‌خواهند مسابقات بین‌محله‌ای برگزار کند. خانم چمنی و عمو پورنگ تصمیم می‌گیرند برای آماده کردن تیم محله از آقای دلشاد کمک بگیرند. آقای دلشاد می‌گوید که نمی‌تواند در حال حاضر به محله بیاید و این باعث می‌شود که گندم خانم، آقای خوشحال را به عنوان مربی پیشنهاد بدهد. اما هم‌زمان بقیه هم تصمیم می‌گیرند این مسئولیت‌ را بر عهده بگیرند. خانم‌های محله با مشورت همدیگر به این نتیجه می‌رسند که بهترین کسی که می‌تواند مربی بچه‌ها باشد عمو پورنگ است. اما «مشورت» سعی می‌کند با نگران کردن پدر و مادرها می‌خواهد آنان را منصرف کند.
تحرک و فعالیت‌ یکی از نیازهای ضروری برای بچه‌هاست. سبک زندگی امروز ممکن است مانعی برای تحرک و بروز هیجانات بچه‌ها ایجاد کند. بنابراین لازم است که زمانی را به بازی کردن و تحرک بچه‌ها اختصاص دهید. بازی و فعالیت موجب می‌شود بچه‌ها از کسالت و بی‌حوصلگی دور باشند و در کنار همسالان‌شان روابط دوستانه را نیز تجربه کنند. خوب است که ما والدین این بهانه را که بچه‌ها نمی‌توانند در آپارتمان بازی کنند، کنار بگذاریم و همراه با فرزندان‌مان به دل طبیعت برویم. همچنین زمانی را به بازی بچه‌ها با همسن‌هایشان اختصاص دهیم تا بتوانند هیجان و رقابت را هم تجربه کنند.

 

مشاهده قسمت به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب