خلاصه قسمت هفتم 


شب در خانه‌ی عمو پورنگ مهمانی است. آقاجان و ایاز خان به خرید رفته‌اند. ایاز خان برای مهمانی ماهی گرفته و می‌گوید برای تمیز کردن ماهی یک روش از اینترنت یاد گرفته. اما ناگهان ماهی دست او را می‌بلعد. از طرف دیگر نون خالی خور که کمک کردن را خیلی دوست دارد، سبد خرید یک پیرزن را حمل می‌کند. پیرزن می‌گوید خانه‌اش همین دور و برهاست اما هرچه می‌روند، نمی‌رسند. تا این که پیرزن یک سیب به نان خالی خور می‌دهد. او سیب را می‌خورد و غش می‌کند و پیرزن هم تبدیل به برفک می‌شود. در سمت دیگری از محله بلبل خان به گلدون خان می‌گوید یک بار دارد که باید جابه‌جا کند. و چون وقت ندارد می‌شود به او کمک کند؟ همین موقع نون خالی خور از راه می‌رسد. بلبل خان از او درخواست می‌کند و او با بی‌ادبی جوابش را می‌دهد.
خانواده درسا به بچه‌های ما یاد می‌دهد هر چیزی که در فضای مجازی می‌بینند را باور نکنند. ممکن است یک مطلب کاملا اشتباه باشد. صرف انتشار آن در فضای مجازی باعث اعتبار و درستی آن نمی‌شود. قبل از آن که فرزندان یاد بگیرند چطور در فضای مجازی درست را از غلط تشخیص بدهند، باید خودمان به این مساله توجه کنیم. مطالب جعلی را باور نکنیم و از انتشار و تکثیر آن‌ها جلوگیری کنیم.

 
 
 مشاهده قسمت هفتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل 
 
 
  
 
مشاهده گلچین قسمت هفتم محله گل و بلبل 2 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب