خلاصه قسمت هفتم 


شب در خانه‌ی عمو پورنگ مهمانی است. آقاجان و ایاز خان به خرید رفته‌اند. ایاز خان برای مهمانی ماهی گرفته و می‌گوید برای تمیز کردن ماهی یک روش از اینترنت یاد گرفته. اما ناگهان ماهی دست او را می‌بلعد. از طرف دیگر نون خالی خور که کمک کردن را خیلی دوست دارد، سبد خرید یک پیرزن را حمل می‌کند. پیرزن می‌گوید خانه‌اش همین دور و برهاست اما هرچه می‌روند، نمی‌رسند. تا این که پیرزن یک سیب به نان خالی خور می‌دهد. او سیب را می‌خورد و غش می‌کند و پیرزن هم تبدیل به برفک می‌شود. در سمت دیگری از محله بلبل خان به گلدون خان می‌گوید یک بار دارد که باید جابه‌جا کند. و چون وقت ندارد می‌شود به او کمک کند؟ همین موقع نون خالی خور از راه می‌رسد. بلبل خان از او درخواست می‌کند و او با بی‌ادبی جوابش را می‌دهد.
خانواده درسا به بچه‌های ما یاد می‌دهد هر چیزی که در فضای مجازی می‌بینند را باور نکنند. ممکن است یک مطلب کاملا اشتباه باشد. صرف انتشار آن در فضای مجازی باعث اعتبار و درستی آن نمی‌شود. قبل از آن که فرزندان یاد بگیرند چطور در فضای مجازی درست را از غلط تشخیص بدهند، باید خودمان به این مساله توجه کنیم. مطالب جعلی را باور نکنیم و از انتشار و تکثیر آن‌ها جلوگیری کنیم.

 
 
 مشاهده قسمت هفتم محله گل و بلبل2 به صورت کامل 
 
 
  
 
مشاهده گلچین قسمت هفتم محله گل و بلبل 2 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود