خلاصه قسمت هفدهم


در ادامه قسمت قبل گلدون خان هنوز همان نگاه اخم‌آلود را دارد. ناز خاتون تصمیم می‌گیرد خودش اخم گلدون خان را باز کند. اما همان موقع یکی در خانه‌شان را می‌زند. او کسی نیست جز «حالا کار دارم». گلدون خان به او می‌گوید این قیافه اخم‌آلود را خیلی دوست دارد، همه اینطوری از او حساب می‌برند. برفک به او می‌گوید بهتر است همین‌طور ادامه بدهد. عمو پورنگ هم برای این‌که بتواند لب گلدون خان را به خنده باز کند، او را به استودیو می‌برد. عمو پورنگ می‌گوید هدفم این است که اخم‌های تو را باز کنم و تو را شاد کنم. اما گلدون خان باز هم زیر بار نمی‌رود. خانم‌های محله باهم جمع می‌شوند تا به ناز خاتون کمک کنند، عصبانیت گلدون خان را رفع کند. باز هم مثل وقت‌هایی که اهالی محله دچار مشکل می‌شوند، عمو نوروز از راه می‌رسد.
شاید پدرها و مادرها در بین شلوغی روزها و کارهای زیادشان یادشان برود، لبخند بزنند. اما موقع برگشتن به خانه و برخورد با فرزندان، لبخند زدن می‌تواند بهترین واکنش باشد. اخم و عصبانیت والدین بر روی شخصیت و آینده فرزندان تاثیر منفی می‌گذارد. ابراز خشم و عصبانیت در مقابل فرزندان رفتار درستی نیست. همه والدین باید مهارت کنترل خشم را بیاموزند و بدانند اگر شرایط گاهی با آنان موافق نیست اما کنترل خشم سپر مناسبی است که کانون خانواده را در آرامش و ثبات نگه می‌دارد.

 

مشاهده قسمت هفدهم محله گل و بلبل2

 

 
 
مشاهده گلچین قسمت هفدهم محله گل و بلبل2 
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود