خلاصه قسمت هفدهم


در ادامه قسمت قبل گلدون خان هنوز همان نگاه اخم‌آلود را دارد. ناز خاتون تصمیم می‌گیرد خودش اخم گلدون خان را باز کند. اما همان موقع یکی در خانه‌شان را می‌زند. او کسی نیست جز «حالا کار دارم». گلدون خان به او می‌گوید این قیافه اخم‌آلود را خیلی دوست دارد، همه اینطوری از او حساب می‌برند. برفک به او می‌گوید بهتر است همین‌طور ادامه بدهد. عمو پورنگ هم برای این‌که بتواند لب گلدون خان را به خنده باز کند، او را به استودیو می‌برد. عمو پورنگ می‌گوید هدفم این است که اخم‌های تو را باز کنم و تو را شاد کنم. اما گلدون خان باز هم زیر بار نمی‌رود. خانم‌های محله باهم جمع می‌شوند تا به ناز خاتون کمک کنند، عصبانیت گلدون خان را رفع کند. باز هم مثل وقت‌هایی که اهالی محله دچار مشکل می‌شوند، عمو نوروز از راه می‌رسد.
شاید پدرها و مادرها در بین شلوغی روزها و کارهای زیادشان یادشان برود، لبخند بزنند. اما موقع برگشتن به خانه و برخورد با فرزندان، لبخند زدن می‌تواند بهترین واکنش باشد. اخم و عصبانیت والدین بر روی شخصیت و آینده فرزندان تاثیر منفی می‌گذارد. ابراز خشم و عصبانیت در مقابل فرزندان رفتار درستی نیست. همه والدین باید مهارت کنترل خشم را بیاموزند و بدانند اگر شرایط گاهی با آنان موافق نیست اما کنترل خشم سپر مناسبی است که کانون خانواده را در آرامش و ثبات نگه می‌دارد.

 

مشاهده قسمت هفدهم محله گل و بلبل2

 

 
 
مشاهده گلچین قسمت هفدهم محله گل و بلبل2 
 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب