خلاصه قسمت پانزدهم 

آقای خوشحال تا دیروقت کار می‌کند. چون دلش می‌خواهد خواسته‌های نابه‌جای بچه‌هایش را هم برآورده کند. وقتی پسرش از او یک گوشی گران‌قیمت، دخترش ماشین شاسی‌بلند و پسر دیگرش لباس مارک خواست مجبور شد با زیاد کار کردن هزینه‌ی آن را تهیه کند. بعد از آن دوباره زمان به عقب برمی‌گردد و این‌بار آقای خوشحال به جای این‌که به پسرش قول یک گوشی گران‌قیمت را بدهد به او می‌گوید یک هدیه‌ی مناسب برایش می‌گیرد. آقای خوشحال از این‌که بچه‌هایش توقعات زیادی ندارند، خوشحال است و خدا را شکر می‌کنند که چنین خانواده‌ی خوبی دارد. این در حالی است که گلدون خان به بچه‌اش قول یک تبلت گران‌قیمت و مدل بالا را داده است!
پاسخ دادن به تمام خواسته‌های ریز و درشت بچه‌ها کار درستی نیست. باید به آن‌ها یاد داد که گاهی خواسته‌ی آن‌ها ممکن است خارج از توان خانواده باشد. و آن‌ها باید بتوانند قدرت تشخیص این موضوع را به دست آورند. هر بچه‌ای اگر هر چیز تازه‌ای را که می‌بیند، بخواهد والدین را دچار مشکل می‌کند. گاهی باید نخواستن را بیاموزند و خویشتن‌داری کنند. حالا که بازار گوشی‌های تلفن همراه داغ است و هر روز مدل جدیدی به بازار می‌آید بچه‌ها بیش‌تر از هر وقتی خواسته‌های بی‌جا و توقعات‌ بالایی دارند و وظیفه والدین است که در مقابل این خواسته‌ها رفتار مناسبی نشان دهند.

 مشاهده قسمت پانزدهم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
 
 مشاهده گلچین قسمت پانزدهم محله گل و بلبل2

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود