خلاصه قسمت پانزدهم 

آقای خوشحال تا دیروقت کار می‌کند. چون دلش می‌خواهد خواسته‌های نابه‌جای بچه‌هایش را هم برآورده کند. وقتی پسرش از او یک گوشی گران‌قیمت، دخترش ماشین شاسی‌بلند و پسر دیگرش لباس مارک خواست مجبور شد با زیاد کار کردن هزینه‌ی آن را تهیه کند. بعد از آن دوباره زمان به عقب برمی‌گردد و این‌بار آقای خوشحال به جای این‌که به پسرش قول یک گوشی گران‌قیمت را بدهد به او می‌گوید یک هدیه‌ی مناسب برایش می‌گیرد. آقای خوشحال از این‌که بچه‌هایش توقعات زیادی ندارند، خوشحال است و خدا را شکر می‌کنند که چنین خانواده‌ی خوبی دارد. این در حالی است که گلدون خان به بچه‌اش قول یک تبلت گران‌قیمت و مدل بالا را داده است!
پاسخ دادن به تمام خواسته‌های ریز و درشت بچه‌ها کار درستی نیست. باید به آن‌ها یاد داد که گاهی خواسته‌ی آن‌ها ممکن است خارج از توان خانواده باشد. و آن‌ها باید بتوانند قدرت تشخیص این موضوع را به دست آورند. هر بچه‌ای اگر هر چیز تازه‌ای را که می‌بیند، بخواهد والدین را دچار مشکل می‌کند. گاهی باید نخواستن را بیاموزند و خویشتن‌داری کنند. حالا که بازار گوشی‌های تلفن همراه داغ است و هر روز مدل جدیدی به بازار می‌آید بچه‌ها بیش‌تر از هر وقتی خواسته‌های بی‌جا و توقعات‌ بالایی دارند و وظیفه والدین است که در مقابل این خواسته‌ها رفتار مناسبی نشان دهند.

 مشاهده قسمت پانزدهم محله گل و بلبل 2 به صورت کامل
 
 مشاهده گلچین قسمت پانزدهم محله گل و بلبل2

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب