خلاصه قسمت پنجم 


در این قسمت اهالی محله گل و بلبل اولین قانون در استفاده از فضای مجازی را رعایت می‌کنند. یعنی برای رفتن به فضای مجازی زمان مشخصی را در نظر می‌گیرند. اما برای بچه‌های آقای خوشحال یک اتفاقی افتاده و همه آن‌ها خشک‌شان زده. آقای خوشحال به آن‌ها گفته یک بازی بی‌سروصدا انجام بدهند. اما بچه‌ها چیزی به ذهن‌شان نمی‌رسد. برای همین آقای خوشحال گوشی‌اش را به اینترنت وصل می‌کند و آن را به بچه‌هایش می‌دهد. این اتفاق برای بچه‌های گلدون خان هم می‌افتد و همگی خشک‌شان می‌زند. آن‌ها به این دلیل دچار این مشکل شده‌اند که بیشتر از زمان مشخص شده در فضای مجازی بوده‌اند. عمو نوروز دوباره از راه می‌رسد و به عمو پورنگ می‌گوید با حرکت در راه راست همه مشکلات حل می‌شود.
ممکن است سرمان شلوغ باشد و کلی کار داشته باشیم. ممکن است به ذهن‌مان برسد که سرگرم شدن فرزندان‌مان با فضای مجازی خیلی هم خوب است و باعث می‌شود بتوانیم بدون دغدغه کارهای‌مان را انجام بدهیم. اما این اشتباه بزرگی است. در اختیار گذاشتن گوشی و تبلت به بچه‌ها بدون نظارت والدین خطاست. نباید هیچوقت بچه‌ها را به حال خودشان رها کنیم. همان‌طور که برایمان مهم است در دنیای واقعی مسیر درستی را طی کنند و به موفقیت برسند، باید بر استفاده آنان از فضای مجازی نیز نظارت داشته باشیم تا مبادا دچار مشکل و دردسر شوند.

 

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت پنجم

 

 

 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود