خلاصه قسمت چهاردهم 

در یک جمع آقای خوشحال به پسرش بامداد قول می‌دهد اگر شاگرد اول بشود برایش یک گوشی مدل بالا می‌خرد. اما آقای خوشحال نمی‌تواند این همه پول بدهد! او نمی‌داند در برابر این خواسته‌ی پسرش چه کار کند!؟ برفک، بامداد را گول می‌زند و می‌گوید باید در برابر بدقولی پدر و مادرها قهر کرد. بامداد هم قهر می‌کند و می‌گوید فقط همان گوشی را می‌خواهد. آقای خوشحال تصمیم می‌گیرد قولش را عملی کند و چاره‌ی دیگری ندارد. اما خرج و مخارج خانواده چه می‌شود؟ بنابراین آقای خوشحال مجبور می‌شود زودتر از همیشه به سرکارش برود. عمو پورنگ به آقای خوشحال می‌گوید این گوشی برای بچه‌ها مناسب نیست. اما آقای خوشحال می‌گوید مجبور است چون به پسرش قول داده و حالا باید به قولش عمل کند!
والدین باید مراقب قول‌هایشان باشند. فرزندان به تمام حرف‌های آن‌ها اعتماد دارند و بدقولی باعث می‌شود این اعتماد خدشه‌دار شود. پس در لحظه‌ای که فرزندان خواسته‌ای را مطرح می‌کنند باید اول به دقت درباره آن فکر کرد. باید هر خواسته‌ای را سنجید و با شرایط خانواده مطابقت داد. چون قولی که عملی کردنش سخت است درست به اندازه‌ی بدقولی خانواده را دچار مشکل می‌‌کند. پدر و مادرها نباید قول‌هایی به فرزندان بدهند که از توان‌شان خارج است. و باید به بچه‌ها یاد بدهند که توقعات بیش از حد نداشته باشند.

 

 

 

analysis icon نگاه تحلیلی به قسمت چهاردهم 

 

 

 

مشاهده قسمت چهاردهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
 
 مشاهده گلچین قسمت چهاردهم محله گل و بلبل2 
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود