خلاصه قسمت چهاردهم 

در یک جمع آقای خوشحال به پسرش بامداد قول می‌دهد اگر شاگرد اول بشود برایش یک گوشی مدل بالا می‌خرد. اما آقای خوشحال نمی‌تواند این همه پول بدهد! او نمی‌داند در برابر این خواسته‌ی پسرش چه کار کند!؟ برفک، بامداد را گول می‌زند و می‌گوید باید در برابر بدقولی پدر و مادرها قهر کرد. بامداد هم قهر می‌کند و می‌گوید فقط همان گوشی را می‌خواهد. آقای خوشحال تصمیم می‌گیرد قولش را عملی کند و چاره‌ی دیگری ندارد. اما خرج و مخارج خانواده چه می‌شود؟ بنابراین آقای خوشحال مجبور می‌شود زودتر از همیشه به سرکارش برود. عمو پورنگ به آقای خوشحال می‌گوید این گوشی برای بچه‌ها مناسب نیست. اما آقای خوشحال می‌گوید مجبور است چون به پسرش قول داده و حالا باید به قولش عمل کند!
والدین باید مراقب قول‌هایشان باشند. فرزندان به تمام حرف‌های آن‌ها اعتماد دارند و بدقولی باعث می‌شود این اعتماد خدشه‌دار شود. پس در لحظه‌ای که فرزندان خواسته‌ای را مطرح می‌کنند باید اول به دقت درباره آن فکر کرد. باید هر خواسته‌ای را سنجید و با شرایط خانواده مطابقت داد. چون قولی که عملی کردنش سخت است درست به اندازه‌ی بدقولی خانواده را دچار مشکل می‌‌کند. پدر و مادرها نباید قول‌هایی به فرزندان بدهند که از توان‌شان خارج است. و باید به بچه‌ها یاد بدهند که توقعات بیش از حد نداشته باشند.

 

 

 

analysis icon نگاه تحلیلی به قسمت چهاردهم 

 

 

 

مشاهده قسمت چهاردهم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
 
 مشاهده گلچین قسمت چهاردهم محله گل و بلبل2 
 
 

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب