خلاصه قسمت چهارم

 

برفک با ظاهری جدید وارد محله گل و بلبل می‌شود. و می‌گوید تخصص نصب برنامه‌های کامپیوتری را دارد. آقای خوشحال یک گوشی داشته که آقای کامپیوتری برایش تعمیر کرده تا نون خالی خور بتواند وارد فضای مجازی شود. اما عمو پورنگ می‌گوید رفتن به فضای مجازی آداب مخصوص خودش را دارد و باید آن را یاد گرفت. همه اهالی محله می‌خواهند آقای کامپیوتری توی گوشی و تبلت‌شان برنامه بریزد و از این بابت خیلی خوشحال هستند. عمو پورنگ به همه هشدار می‌دهد، می‌گوید این برنامه‌ها برای هر سن و سالی مناسب نیست ولی کسی به حرف‌هایش گوش نمی‌دهد. اما این شروع مشکلات در محله است. مثلا گلدون خان آن‌قدر سرش توی گوشی است که دیگر حواسش به نگهبانی نیست. عزیز آقا هم سر به هوا شده، بلبل خان میوه‌ها را می‌ریزد، نان‌ها در نانوایی محله می‌سوزند و...

هر برنامه‌ی کامپیوتری رده سنی خاص خودش را دارد. بعضی برنامه‌ها هم تخصصی هستند و برای مشاغل خاصی تولید شده‌اند. باید قبل از استفاده از هر نرم‌افزاری با ویژگی‌ها و کاربری‌های آن آشنا شویم. برای فرزندان نیز شناخت برنامه مناسب موضوع بسیار مهمی است. یک برنامه نامناسب می‌تواند بر روی شخصیت آن‌ها تاثیری منفی بگذارد و یک برنامه خوب می‌تواند مثل یک معلم باعث تعلیم و تربیت آنان شود. شناخت دقیق یک برنامه قبل از دانلود کردن آن، از جمله آداب فضای مجازی است.

 

analysis iconنگاه تحلیلی به قسمت چهارم 

 
 
 مشاهده گلچین قسمت چهارم محله گل و بلبل 2 
 
 
 
 
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود