خلاصه قسمت

در این قسمت پستچی برای برفک یک بسته می‌آورد. محتوای این بسته برای برفک خیلی مهم است و آن چیزی نیست جز چوب فضولی! بعد از آن یک اتفاق عجیب در محله می‌افتد. اول همه‌ی گوشی‌ها غیرفعال می‌شوند و بعد یک برنامک به آن‌ها اضافه می‌شود به نام بازی سرکاری! عمو پورنگ خیلی زود می‌فهمد که این برنامک باعث دردسر می‌شود و هیچکس نباید وارد این برنامک شود. او به همه خبر می‌دهد تا آن را از گوشی و تبلت‌شان پاک کنند. اما بلبل خان بی‌خبر از همه‌جا این برنامک را باز می‌کند و وارد بازی سرکاری می‌شود و اتفاقاتی در محله می‌افتد که برای هیچکس خوشایند نیست جز برفک!
فضای مجازی ویژگی‌هایی دارد که شاید برای هر کاربری جذاب به نظر برسد. به عنوان نمونه بی‌مکانی فضای مجازی یک ویژگی جالب توجه است. این‌که هر کسی می‌تواند از هر جای دنیا با آدم‌هایی در کشورهای مختلف ارتباط داشته باشد موضوع جذابی است. اما این ویژگی‌ها نباید در جهت اهداف نادرست به کار برده شوند. و چون فضای مجازی انبوه از اطلاعات درست و غلط است، نباید مثل خانم چمنی و یا آقای عزیز فریب چوب فضولی را بخوریم و هر مطلب و عکسی که می‌بینیم را باور کنیم. فضای مجازی وقتی مفید خواهد بود که بتوانیم به درستی از آن استفاده کنیم. و خودمان کاربران خوبی باشیم.

مشاهده قسمت چهلم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود