خلاصه قسمت 

برفک با یک شخصیت جدید از راه می‌رسد. اسمش جرقه است و می‌خواهد در روز چهارشنبه سوری بچه‌ها را گول بزند. او مقدار زیادی ترقه به آقای عزیز می‌فروشد و چیزی نمی‌گذرد که بقالی محله آتش می‌گیرد. آقای آتشنشان مهربان آتش را خاموش می‌کند و بعد از آن به دعوت از خانم چمنی و اهالی توی محله می‌ماند تا نکات ایمنی را به آن‌ها یاد بدهد. اما برفک هم دست از فریب دادن بچه‌ها برنمی‌دارد و چند تا ترقه به بچه‌های آقای خوشحال می‌دهد. حضور آقای آتشنشان در محله جلوی یک حادثه دیگر را می‌گیرد. او به بچه‌ها می‌گوید که ترقه چطور می‌تواند خطرآفرین باشد و جان آن‌ها را به خطر بیندازد.
چهارشنبه سوری یکی از جشن‌هایی است که از گذشته‌های دور در ایران اجرا می‌شده است. در این جشن خانواده‌ها دور هم جمع می‌شدند و سپس از روی آتش می‌پریدند. قاشق‌زنی هم از اعمالی است که در چهارشنبه سوری برگزار می‌شد. با وجود این‌که چهارشنبه سوری در واقع فرصتی برای دورهم بودن خانواده و آشنایان است در سال‌های اخیر تحریف شده و به‌گونه‌ی دیگری برگزار می‌شود. آدم‌هایی مثل جرقه برای منفعت‌طلبی نوجوانان و جوانان را فریب می‌دهند و چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل می‌کنند. آگاهی‌رسانی به فرزندان درباره‌ی خطرات مواد منفجره و فراهم نمودن تفریحات سالم برای آنان می‌تواند از فریب خوردن‌شان جلوگیری کند.

 

 

 

مشاهده قسمت چهل و دوم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود