خلاصه قسمت

برفک در این قسمت باز در یک نقش جدید ظاهر می‌شود. او دخترک کبریت‌فروش است و با برانگیختن حس دلسوزی و ترحم دیگران می‌خواهد مواد منفجره‌اش را بفروشد. اما از طرف دیگر آقای آتشنشان کلاس‌های آموزشی‌اش را شروع می‌کند و درباره چهارشنبه سوری صحبت می‌کند. اول گلدون خان و بعد یاور و داور گول دخترک کبریت‌فروش را می‌خورند. داور هم کیف پر از ترقه‌ را توی اتاق می‌گذارد. مامان ناز خاتون که این ماجرا را می‌فهمد، نگران می‌شود و گلدون خان را خبر می‌کند. همه این اتفاق‌ها به یک آتش‌سوزی در پارک ختم می‌شود اما کسی که می‌سوزد خود برفک است.
چهارشنبه سوری وقت دور هم نشستن، گوش دادن به قصه‌های پدربزرگ و مادربزرگ است و نه آتش زدن ترقه و برهم زدن آرامش دیگران. وقتی که می‌توانیم این مراسم را به خوبی و با آرامش و در کنار هم برگزار کنیم، چرا آن را به یک حادثه تبدیل کنیم؟ ما والدین در مقابل این حوادث مسئولیم. این ما هستیم که باید به فرزندان‌مان یاد بدهیم که بازی با ترقه و مواد منفجره چطور می‌تواند جان آن‌ها و دیگران را به خطر بیندازد. خانواده درسا با اجرای چالش چهارشنبه سوری پاک و بی‌خطر به خانو‌اده‌ها و والدین یادآوری می‌کند که چطور می‌توانیم همچون گذشته در شب چهارشنبه سوری صدای ترقه‌ و موادمنفجره‌ را نشنویم.

 

مشاهده قسمت چهل و سوم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود