خلاصه قسمت

در ادامه‌ی قسمت قبل، هر کدام از اهالی می‌خواهند برنامه‌ی نوروزی در خانه‌ی آن‌ها برگزار شود. از طرفی نازخاتون به تمام کشتل‌دره‌ای‌ها خبر داده که برنامه نوروزی از خانه گلدون خان پخش می‌شود! در حالی که بقیه اهالی از این برنامه کناره‌گیری کرده‌اند، گلدون خان و آقای خوشحال روی تصمیم‌شان پافشاری می‌کنند. برفک هم در این شرایط خوشحال است و می‌خواهد هر طور شده اهالی را فریب دهد. او در لباس حالا کار دارم به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد با برفک دوستی کنند تا به آن‌ها کمک کنند. چون او می‌تواند به هر چهره‌ای تبدیل شود! آقای خوشحال و گلدون خان هم گول برفک را می‌خورند و می‌خواهند با او یک قرارداد امضاء می‌کنند اما در همین لحظه استادجان‌نشان از راه می‌رسد و ... .
اهالی محله گل و بلبل یک جامعه کوچک هستند که به یکدیگر احترام می‌گذارند و با هم همدل و یکرنگ هستند. عمو نوروز هم به آن‌ها گفته بود که اگر با هم متحد باشند می‌توانند برفک را شکست دهند به همین دلیل برفک همواره سعی می‌کند از طریق پراکنده کردن اهالی، آن‌ها را گول بزند و به هدف‌های خودش برسد. برای ما هم که عضوی از خانواده و جامعه هستیم، حفظ وحدت و همدلی بسیار مهم است. بیایید این جمله ساده را فراموش نکنیم که؛ همدلی بین اعضای خانواده می‌تواند نتایج مثبت بسیاری داشته باشد و همه آنان را در جهت رسیدن به آرامش و سعادت یاری دهد.

 

 

مشاهده قسمت چهل و نهم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب