خلاصه قسمت

در ادامه‌ی قسمت قبل، هر کدام از اهالی می‌خواهند برنامه‌ی نوروزی در خانه‌ی آن‌ها برگزار شود. از طرفی نازخاتون به تمام کشتل‌دره‌ای‌ها خبر داده که برنامه نوروزی از خانه گلدون خان پخش می‌شود! در حالی که بقیه اهالی از این برنامه کناره‌گیری کرده‌اند، گلدون خان و آقای خوشحال روی تصمیم‌شان پافشاری می‌کنند. برفک هم در این شرایط خوشحال است و می‌خواهد هر طور شده اهالی را فریب دهد. او در لباس حالا کار دارم به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد با برفک دوستی کنند تا به آن‌ها کمک کنند. چون او می‌تواند به هر چهره‌ای تبدیل شود! آقای خوشحال و گلدون خان هم گول برفک را می‌خورند و می‌خواهند با او یک قرارداد امضاء می‌کنند اما در همین لحظه استادجان‌نشان از راه می‌رسد و ... .
اهالی محله گل و بلبل یک جامعه کوچک هستند که به یکدیگر احترام می‌گذارند و با هم همدل و یکرنگ هستند. عمو نوروز هم به آن‌ها گفته بود که اگر با هم متحد باشند می‌توانند برفک را شکست دهند به همین دلیل برفک همواره سعی می‌کند از طریق پراکنده کردن اهالی، آن‌ها را گول بزند و به هدف‌های خودش برسد. برای ما هم که عضوی از خانواده و جامعه هستیم، حفظ وحدت و همدلی بسیار مهم است. بیایید این جمله ساده را فراموش نکنیم که؛ همدلی بین اعضای خانواده می‌تواند نتایج مثبت بسیاری داشته باشد و همه آنان را در جهت رسیدن به آرامش و سعادت یاری دهد.

 

 

مشاهده قسمت چهل و نهم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود