خلاصه قسمت

عمو پورنگ به مناسبت آغاز سال جدید و رسیدن فصل بهار برنامه‌هایی دارد و از بعضی از اهالی می‌خواهد به او کمک کنند. اهل محله به خاطر این خبر خیلی هیجان‌زده می‌شوند و هر کسی می‌خواهد برنامه نوروزی در خانه‌ی او برگزار شود. آن‌ها می‌گویند که خانه‌یشان بزرگ و باکلاس است اما عمو پورنگ می‌گوید خانه‌ای که برنامه در آن اجرا می‌شود باید گرم و صمیمی باشد نه بزرگ و باکلاس! عمو پورنگ این شرط را می‌گذارد که هر کسی یک مهمان ویژه معرفی کند، برنامه در خانه‌اش برگزار می‌شود. برفک هم با دیدن این وضعیت نقشه‌ی تازه‌ای می‌کشد...

اصل وحدت و همدلی بین افراد یک جامعه، حتی جامعه‌ای به کوچکی خانواده بسیار مهم است و هیچ موضوعی نباید آن را خدشه‌دار کند. وقتی اعضا با یکدیگر همدل و یکرنگ هستند، می‌توانند در مقابل خطراتی که آنان را تهدید می‌کند، پایدار باشند و از خودشان دفاع کنند. گاهی مسائل، اتفاقات و شرایطی این وحدت و همدلی را نشانه می‌گیرد و دیوارهای همدلی را متزلزل می‌کند اما آدم‌هایی که به هم اعتماد دارند و با هم متحد و همراه هستند در مقابل این تهدید، می‌ایستند درست مثل اهالی محله گل و بلبل.

 

 مشاهده قسمت چهل و هشتم به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود