خلاصه قسمت

عمو پورنگ به مناسبت آغاز سال جدید و رسیدن فصل بهار برنامه‌هایی دارد و از بعضی از اهالی می‌خواهد به او کمک کنند. اهل محله به خاطر این خبر خیلی هیجان‌زده می‌شوند و هر کسی می‌خواهد برنامه نوروزی در خانه‌ی او برگزار شود. آن‌ها می‌گویند که خانه‌یشان بزرگ و باکلاس است اما عمو پورنگ می‌گوید خانه‌ای که برنامه در آن اجرا می‌شود باید گرم و صمیمی باشد نه بزرگ و باکلاس! عمو پورنگ این شرط را می‌گذارد که هر کسی یک مهمان ویژه معرفی کند، برنامه در خانه‌اش برگزار می‌شود. برفک هم با دیدن این وضعیت نقشه‌ی تازه‌ای می‌کشد...

اصل وحدت و همدلی بین افراد یک جامعه، حتی جامعه‌ای به کوچکی خانواده بسیار مهم است و هیچ موضوعی نباید آن را خدشه‌دار کند. وقتی اعضا با یکدیگر همدل و یکرنگ هستند، می‌توانند در مقابل خطراتی که آنان را تهدید می‌کند، پایدار باشند و از خودشان دفاع کنند. گاهی مسائل، اتفاقات و شرایطی این وحدت و همدلی را نشانه می‌گیرد و دیوارهای همدلی را متزلزل می‌کند اما آدم‌هایی که به هم اعتماد دارند و با هم متحد و همراه هستند در مقابل این تهدید، می‌ایستند درست مثل اهالی محله گل و بلبل.

 

 مشاهده قسمت چهل و هشتم به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب