خلاصه قسمت

بعد از اتفاقاتی که در قسمت قبل افتاد، همچنان سوءتفاهم‌ها بین اهالی محله باقی است. اما گندم خانم دیگر حاضر نیست این شرایط را قبول کند و به خانه نازخاتون می‌رود. آن‌ها می‌فهمند که همه این‌ها در اثر یک سوءتفاهم جزئی بوده. و بعد بین گلدون خان و بچه‌هایشان نیز ادامه پیدا کرده. بعد از رفع سوءتفاهم، گلدون خان و آقای خوشحال هم با هم آشتی می‌کنند و نقشه‌ی برفک نقش بر آب می‌شود. بعد از آن استاد دانش‌دان نکاتی را درباره چت کردن و ارتباط در فضای مجازی به اهالی تذکر می‌دهد.

مسلما گفتگو در فضای مجازی نمی‌تواند کیفیت گفتگو در دنیای واقعی را داشته باشد. گاهی لحن طرفین منتقل نمی‌شود و آن‌ها از حرف‌هایمان مفهوم دیگری را برداشت می‌کنند و به همین سادگی سوءتفاهم ایجاد می‌شود. اگر امکان گفتگوی رو در رو را با طرف مقابل‌مان داریم چرا از فضای مجازی استفاده می‌کنیم؟ چون فرصت‌مان کم است و سرمان شلوغ؟ حتما دوستان و آشنایان جایی در زندگی روزمره‌مان دارند و می‌توانیم زمان کوتاهی را به بودن با آن‌ها اختصاص دهیم. به این ترتیب نه تنها سوءتفاهمی ایجاد نمی‌شود بلکه صمیمیت‌ها هم بیش‌تر می‌شود.

مشاهده قسمت چهل و هفتم به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود