خلاصه قسمت

بعد از اتفاقاتی که در قسمت قبل افتاد، همچنان سوءتفاهم‌ها بین اهالی محله باقی است. اما گندم خانم دیگر حاضر نیست این شرایط را قبول کند و به خانه نازخاتون می‌رود. آن‌ها می‌فهمند که همه این‌ها در اثر یک سوءتفاهم جزئی بوده. و بعد بین گلدون خان و بچه‌هایشان نیز ادامه پیدا کرده. بعد از رفع سوءتفاهم، گلدون خان و آقای خوشحال هم با هم آشتی می‌کنند و نقشه‌ی برفک نقش بر آب می‌شود. بعد از آن استاد دانش‌دان نکاتی را درباره چت کردن و ارتباط در فضای مجازی به اهالی تذکر می‌دهد.

مسلما گفتگو در فضای مجازی نمی‌تواند کیفیت گفتگو در دنیای واقعی را داشته باشد. گاهی لحن طرفین منتقل نمی‌شود و آن‌ها از حرف‌هایمان مفهوم دیگری را برداشت می‌کنند و به همین سادگی سوءتفاهم ایجاد می‌شود. اگر امکان گفتگوی رو در رو را با طرف مقابل‌مان داریم چرا از فضای مجازی استفاده می‌کنیم؟ چون فرصت‌مان کم است و سرمان شلوغ؟ حتما دوستان و آشنایان جایی در زندگی روزمره‌مان دارند و می‌توانیم زمان کوتاهی را به بودن با آن‌ها اختصاص دهیم. به این ترتیب نه تنها سوءتفاهمی ایجاد نمی‌شود بلکه صمیمیت‌ها هم بیش‌تر می‌شود.

مشاهده قسمت چهل و هفتم به صورت کامل

 
 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب