خلاصه قسمت

در این قسمت برفک دوباره مصاحبه‌ی دیگری از خانم چمنی را در فضای مجازی منتشر می‌کند. او با برش زدن این مصاحبه حرف و مفهوم صحبت‌های خانم چمنی را تغییر داده. اما خیلی از اهالی محله گل و بلبل بدون دقت و تحقیق درباره درستی آن، از خانم چمنی دلخور شده‌اند. حالا کار دارم هم به نفع خودش برای اهل محله صحبت می‌کند و می‌گوید که بچه‌ها را خیلی دوست دارد تا از این طریق جای خانم چمنی را بگیرد. بچه‌های محله که می‌دانند مصاحبه خانم چمنی واقعی نیست، تصمیم می‌گیرند واقعیت را به همه اهالی محله نشان دهند اما راه‌حلی به ذهن‌شان نمی‌رسد تا این‌که عمو نوروز از راه می‌رسد و...
بی‌زمانی یکی از ویژگی‌های فضای مجازی است که مثل سایر ویژگی‌های آن هم می‌تواند خوب باشد و هم بد! مطلب مفیدی که سال‌ها قبل در اینترنت منتشر شده هنوز هم قابل جستجو است و ما می‌توانیم با پیدا کردن آن از محتوایش استفاده‌ کنیم. اما انتشار عکس، فیلم و یا مطلب نامناسب به همین نسبت می‌تواند موجب ضرر و زیان شود. همان‌طور که عمو پورنگ در این قسمت به ما هشدار می‌دهد، هر چیزی در فضای مجازی منتشر شود، زمان ندارد. پس ما باید مواظب باشیم که چه چیزی را در فضای مجازی می‌گذاریم. این هشداری است که همیشه باید به آن توجه کنیم و فرزندان‌مان را نیز نسبت به آن آگاه کنیم.

 

 

 

مشاهده قسمت چهل و پنجم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب