خلاصه قسمت

در این قسمت برفک دوباره مصاحبه‌ی دیگری از خانم چمنی را در فضای مجازی منتشر می‌کند. او با برش زدن این مصاحبه حرف و مفهوم صحبت‌های خانم چمنی را تغییر داده. اما خیلی از اهالی محله گل و بلبل بدون دقت و تحقیق درباره درستی آن، از خانم چمنی دلخور شده‌اند. حالا کار دارم هم به نفع خودش برای اهل محله صحبت می‌کند و می‌گوید که بچه‌ها را خیلی دوست دارد تا از این طریق جای خانم چمنی را بگیرد. بچه‌های محله که می‌دانند مصاحبه خانم چمنی واقعی نیست، تصمیم می‌گیرند واقعیت را به همه اهالی محله نشان دهند اما راه‌حلی به ذهن‌شان نمی‌رسد تا این‌که عمو نوروز از راه می‌رسد و...
بی‌زمانی یکی از ویژگی‌های فضای مجازی است که مثل سایر ویژگی‌های آن هم می‌تواند خوب باشد و هم بد! مطلب مفیدی که سال‌ها قبل در اینترنت منتشر شده هنوز هم قابل جستجو است و ما می‌توانیم با پیدا کردن آن از محتوایش استفاده‌ کنیم. اما انتشار عکس، فیلم و یا مطلب نامناسب به همین نسبت می‌تواند موجب ضرر و زیان شود. همان‌طور که عمو پورنگ در این قسمت به ما هشدار می‌دهد، هر چیزی در فضای مجازی منتشر شود، زمان ندارد. پس ما باید مواظب باشیم که چه چیزی را در فضای مجازی می‌گذاریم. این هشداری است که همیشه باید به آن توجه کنیم و فرزندان‌مان را نیز نسبت به آن آگاه کنیم.

 

 

 

مشاهده قسمت چهل و پنجم به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود