خلاصه قسمت

خانم چمنی سال‌ها قبل یک مصاحبه انجام داده و گفته بچه‌ها را دوست ندارد. منظور او در واقع بچه‌های محله‌ی بی‌تربیت‌ها بوده. اما برفک آن مصاحبه را دوباره انتشار می‌دهد و همه توجه‌ها را به سوی آن جلب می‌کند. اهالی محله با دیدن این مصاحبه ناراحت و نگران می‌شوند. آن‌ها می‌ترسند که بچه‌هایشان با خانم چمنی ارتباط داشته باشند. حتی گلدون خان تصمیم می‌گیرد شغلش را عوض کند. حالا کار دارم اهل محله را جمع می‌کند و به آن‌ها می‌گوید تا شعار «رئیس ضدبچه نمی‌خواییم» را سر بدهند. برفک قصد دارد با این‌کار خودش ریاست محله را در دست بگیرد تا بتواند به راحتی اهالی محله گل و بلبل را فریب دهد.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فضای مجازی که شاید چندان به آن توجه نداشته باشیم بی‌زمانی است. محتوایی که سال‌ها پیش در فضای مجازی منتشر کرده‌ایم درست مثل مصاحبه خانم چمنی هم‌چنان وجود دارد و ممکن است همین لحظه کسی به آن دسترسی پیدا کند. اگر این محتوا نامناسب باشد می‌تواند برای ما دردسرساز شود. به همین دلیل است که کارشناسان فضای مجازی در انتشار محتوا به ما هشدارهای زیادی داده‌اند و ما نیز باید برای گذاشتن مطالب، عکس و فیلم در فضای مجازی احتیاط لازم را به عمل آوریم.

 

 

مشاهده قسمت چهل و چهارم به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود