خلاصه قسمت

خانم چمنی سال‌ها قبل یک مصاحبه انجام داده و گفته بچه‌ها را دوست ندارد. منظور او در واقع بچه‌های محله‌ی بی‌تربیت‌ها بوده. اما برفک آن مصاحبه را دوباره انتشار می‌دهد و همه توجه‌ها را به سوی آن جلب می‌کند. اهالی محله با دیدن این مصاحبه ناراحت و نگران می‌شوند. آن‌ها می‌ترسند که بچه‌هایشان با خانم چمنی ارتباط داشته باشند. حتی گلدون خان تصمیم می‌گیرد شغلش را عوض کند. حالا کار دارم اهل محله را جمع می‌کند و به آن‌ها می‌گوید تا شعار «رئیس ضدبچه نمی‌خواییم» را سر بدهند. برفک قصد دارد با این‌کار خودش ریاست محله را در دست بگیرد تا بتواند به راحتی اهالی محله گل و بلبل را فریب دهد.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فضای مجازی که شاید چندان به آن توجه نداشته باشیم بی‌زمانی است. محتوایی که سال‌ها پیش در فضای مجازی منتشر کرده‌ایم درست مثل مصاحبه خانم چمنی هم‌چنان وجود دارد و ممکن است همین لحظه کسی به آن دسترسی پیدا کند. اگر این محتوا نامناسب باشد می‌تواند برای ما دردسرساز شود. به همین دلیل است که کارشناسان فضای مجازی در انتشار محتوا به ما هشدارهای زیادی داده‌اند و ما نیز باید برای گذاشتن مطالب، عکس و فیلم در فضای مجازی احتیاط لازم را به عمل آوریم.

 

 

مشاهده قسمت چهل و چهارم به صورت کامل 

 
مشاهده گلچین قسمت

برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب