خلاصه قسمت

در ادامه قسمت قبل، بلبل خان برای این‌که بتواند به مرحله بعد بازی سرکاری برود، باید بازی را به چند نفر معرفی کند. او بازی را برای بچه‌های گلدون خان می‌فرستد و آن‌ها هم دوباره میخی می‌شوند. در این موقع است که گلدون خان تصمیم می‌گیرد انتقامش را از برفک بگیرد. بلبل خان که از ترس خانم چمنی پنهان شده، گیر می‌افتد و عمو نوروز همه‌چیز را درباره چوب فضولی به آن‌ها می‌گوید. عمو نوروز به همه توضیح می‌دهد که چوب فضولی باعث می‌شود توی فضای مجازی آدم‌ها اشتباهات جبران‌ناپذیری انجام دهند. و باید آن چوب را شکست. بچه‌های محله گل و بلبل با راهنمایی عمو نوروز چوب فضولی را می‌شکنند.
در این قسمت از محله گل و بلبل، عمو نوروز پیشنهاد می‌کند، چشم و دهان و گوش بلبل خان را ببندند تا دیگر سراغ بازی سرکاری نرود و پیامدهای مخرب آن بیش‌تر نشود. این بدان معنی است که هر چیزی را نباید دید، هر حرفی را نباید گفت و هر چیزی را نباید شنید. ما می‌توانیم از عقل و هوش‌مان برای تشخیص خوب از بد در فضای مجازی استفاده کنیم و این‌گونه از فرزندان‌مان نیز محافظت کنیم. البته خانواده درسا چتر محافظی به نام دنیای درسا دارد که می‌توانیم این امنیت را برای فرزند دلبندمان ایجاد کنیم. تا او درگیر فضاها و یا بازی‌هایی مثل بازی سرکاری نشود.

مشاهده قسمت چهل و یکم محله گل و بلبل2 به صورت کامل

 
مشاهده گلچین قسمت 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود