خلاصه قسمت یازدهم


در ادامه قسمت قبل آقای عزیز مطالبی را با اسم خودش در فضای مجازی منتشر می‌کند. همه محله از او و پست‌هایش تعریف می‌کنند. نیاز خانم و نازخاتون هم دوست دارند ایاز خان و گلدون خان برایشان شعر بگویند. و به شعرهای قشنگ آقای عزیز حسودی‌شان می‌شود. همه مردهای محله به آقای عزیز سفارش شعر می‌دهند و فکر می‌کنند خودش شعرها را می‌گوید. وقتی گیل خان دنبال دفتر شعر می‌گردد آن را پیدا نمی‌کند. همین موقع است که تلفنی به گیل خان می‌گویند دیگران شعرهایش را به نام خودشان در فضای مجازی منتشر کرده‌اند. کل محله تصمیم می‌گیرند آقای عزیز را برای این کار تنبیه کنند...
حق مالکیت محتوا در فضای مجازی موضوعی است که باید آن را رعایت کرد و به فرزندان نیز آن را آموخت. شاید با کپی کردن مطالب دیگران بتوانیم برای مدت کوتاهی محبوب شویم و تحسین دیگران را برانگیزیم اما در نهایت آن اثر متعلق به ما نیست. همه ما باید این مسئله را رعایت کنیم و به فرزندانمان هم بیاموزیم که هرگز مطالب و عکس‌های دیگران را به نام خودشان منتشر نکنند. باید به آنها یاد بدهیم که این کار شبیه دزدی است و همه می‌دانند که دزدی چه کار ناپسندی است. وقتی تمام خانواده و تمام کاربران فضای مجازی خودشان را در مقابل کپی مطالب متعهد بدانند، می‌توانیم فضای مجازی سالمی داشته باشیم.

analysis icon نگاه تحلیلی به قسمت یازدهم

 

مشاهده قسمت یازدهم محله گل و بلبل2

 
 
 
مشاهده گلچین قسمت یازدهم محله گل و بلبل 2
 
 

«درسانامه»؛ نخستین نشریه تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان

نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان با عنوان «درسانامه» و با همت خانواده درسا گردآوری و آماده انتشار شد.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، نخستین نشریه داخلی تخصصی کودک و فضای مجازی ویژه اولیاء و مربیان گردآوری و با عنوان «درسانامه» آماده انتشار شد.

خانواده درسا به منظور ترویج فرهنگ سواد فضای مجازی و استفاده سودمند و مفید کودک از دنیای مجازی اقدام به جمع آوری و تهیه نشریه ای کرده است تا در مدارس و مراکز آموزشی رده سنی کودک در سراسر کشور منتشر کند.

این نشریه در 4 صفحه و با موضوعات مختلف روز حوزه فناوری و کودک، ویژه اولیاء و مربیان تنظیم شده است و قصد دارد تا ضمن اعلام خطر از فضای ناامن موجود، راهکارهایی برای کاهش دغدغه والدین و استفاده مناسب از گوشی های هوشمند و اینترنت پاک، ارائه دهد.

لازم به ذکر است خانواده درسا قصد دارد با برگزاری دوره های آموزشی حضوری برای اولیاء و مربیان مدارس مناطق مختلف استان تهران، «درسانامه» را ارائه کند تا به واسطه آن، با کلیت اهدافی که پیش از این به آن اشاره شد، دست یابد.


دانلود