تابستانی به طعم درسا

سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 13:24

رسالت اجتماعی درسا، ایجاد محیطی «پاک، امن و مطابق فرهنگ اسلامی و ایرانی» برای پرورش کودکان و نوجوانان و آسودگی خاطر و رفع این دغدغه‏ والدین است...

«تابستان خود را چگونه گذرانده‏‌اید؟»

شاید کسی فکر نمی‏‌کرد که موضوع انشای خاطره‌‏انگیز سال‏های کودکی، دغدغه امروز والدین شود و شاید برای والدین امروزی آسودگی خاطر والدین آن روزها، یک رویا باشد. والدین امروزی خوب می‌‏دانند که با ورود اینترنت و فناوری‎های نوین تا خصوصی‌‏ترین حریم‌‏های زندگی، بدون تمهیدات لازم، دیگر حتی خانه، جای امنی برای پرورش کودکان نیست.زیست‌‏بوم مجازی درسا، برای پاسخ به این دغدغه‌‏های والدین به وجود آمده‌است. همه والدینی که دو سیم‏‌کارت دائمی یا اعتباری همراه اول دارند، می‌‏توانند بدون پرداخت هزینه، درسایی شوند. فقط کافی است از سیم‎کارت والد، کد #25*10* شماره‏‌گیری و اطلاعات مورد نیاز وارد شود. به همین شیوه نیز، می‎توان سیم‏‌کارت را به حالت عادی بازگرداند.رسالت اجتماعی درسا، ایجاد محیطی «پاک، امن و مطابق فرهنگ اسلامی و ایرانی» برای پرورش کودکان و نوجوانان و آسودگی خاطر و رفع این دغدغه‏ والدین است.لازم به‌ذکر‌است که درسا نگاهی همه جانبه به نیازهای کودک و نوجوان امروزی دارد، از این رو، بسته کاملی را به مخاطبان عرضه‌کرده است. زیست‌‏بوم درسا، شامل اجزای زیر است:

دنیای درسا - محیط اندرویدی قابل کنترل والدین

درساگرد - اینترنت امن و پاک

درسابازار - بازار برنامک‌‏های اندرویدی ویژه کودک و نوجوان

درسابان - مدیریت تماس‏‌های فرزند توسط والدین

این اجزا، نیازهای آموزشی، تفریحی و مهارتی مخاطبان خود را پوشش می‏‌دهد. اگر شما نیز جزو آن دسته از پدر و مادرهایی هستید که با شروع تابستان، دغدغه پر‌کردن اوقات فراغت فرزندان خود را دارید، با درسا، تابستان امسال آسوده خاطر باشید؛ در زیست‏‌بوم درسا فرزندانتان تابستان خوبی را تجربه خواهند‌کرد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب