پرسش 10

دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 12:51

سوال: 

ببخشید اگه می شه بگید که بهترین بازی واسه بچه خواهرم چیه که بریزم واسش. آخه تولدش بوده، واسش تبلت کادو دادم. پدر و مادرش راضی هستن ولی چون تو دنیای مجازی نمی ذارن بیاد، می خوام یک سرگرمی بهتر واسش نصب کنم و دیدم که بهترین چیز بازیه. حالا یک بازی بهم معرفی کنید که به درد بچه 10 ساله بخوره.

پاسخ مشاور:

در حالت كلی عنوان بهترين بازی را واقعاً نمی‌شود به بازی خاصی اعطا كرد. موضوع و ژانر بازی‌ها هم باهم فرق دارند؛ مثلاً بازی‌های مسابقه‎ای، فكری، ورزشی، استراتژی، جنگی و سایر. درسا معتقد است كه بازی بايد با سن و جنسيت بچه‌ها تطبيق داده شود تا برای آن‌ها مفيد باشد. خيلی از بازی‌ها هستند كه وقتي بچه با پدر، مادر يا بزرگتری انجام می‌دهد، منجر به آموزش و افزایش معلوماتش شده و درنتیجهبه بازی مفيدتری تبديل می‎شود.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب