پرسش 12

سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 09:43

سوال: 

چه کانال‌های تلگرامی برای بچه‌هایمان مفید است؟

پاسخ مشاور: 

در حالت کلی کانال‌های تلگرامی که مدیر آن را نمی‌شناسید، حتماً برای بچه‌ها امن نیستند و متاسفانه هر لحظه ممکن است به بهای درآمدزایی، محتوای نامناسب برای بچه‌ها، در آن قرار داده شود. این مسئله به خصوص در مورد کانال‌هایی که اعضای آن زیاد است و تبلیغات محل درآمدزایی آن‌هاست، بیشتر موضوعیت دارد. توصیه من این است که به شرطی عضویت فرزندتان در یک کانال را اجازه دهید که حتما خودتان نیز در آن کانال حضور داشته باشید و حتماً تعداد اعضای کانال زیاد نباشد.


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب