پرسش 15

سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 09:53

سوال:

بهترین سن استفاده از تلفن همراه برای کودکان چه سنی است؟

پاسخ مشاور: 

یکی از سوال‌های رایج والدین این است که بهترین سن استفاده از تلفن همراه چه سنی است وقتی برای بچه‎ها تلفن همراه تهیه می‌کنید یک وسیله قدرتمند در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید که می‌توانند با آن محصولات رسانه‌ای تولید کنند. آنها می‌توانند در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف به طور گسترده عکس فیلم و متن را منتشر کنند یا اینکه از طریق این شبکه‌ها محتواهای مختلفی را آپلود کنند.

در ادامه پاسخ مشاور را بشنوید...


برگزاری 7 دوره آموزشی «کودک و فضای مجازی» ویژه اولیاء و مربیان

به گزارش روابط عمومی زیست بوم مجازی درسا، استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری یافته است و در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری هم دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب های فضای مجازی را مطالبه کرده اند. ایشان در یکی از دیدارهای خود با فرموده بودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد.

علاوه بر این، مسئولان مختلف کشور نیز این موضوع را قابل توجه عنوان کرده و دغدغه های خود را در وهله نخست به عنوان اولیای فرزندانی که در معرض تهدیدات و آسیب های فضای مجازی قرار دارند، بیان کردند. برای مثال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری این نکته که اکنون خودش پدر یک فرزند بوده و از فضای نگرانی های والدین نسبت به امکانات در دسترس فرزندان با اطلاع است، اذعان کرد: با وجود اینکه نگرانی والدین در یک کفه و دغدغه مجریان هم در کفه دیگر وجود دارد، اما اطلاع رسانی کافی در خصوص مجموعه ای که به طور اختصاصی این کارها را انجام می دهد وجود ندارد و بسیاری از والدین درسا را نمی شناسند.


ادامه مطلب